Dosar 5750/120/2007 din 12.10.2007

anulare act administrativ


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5750/120/2007
Data dosar:
12.10.2007
Instanta:
Tribunalul Dâmbovița
Departament:
Secţia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal
Obiect:
anulare act administrativ
Categorie:
Contencios administrativ si fiscal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 04.11.2008 la ora 9:00

    Complet: Comercial - C1 - Camera consiliu
  • Încheiere

    Respinge cererea

  • Sedinta din data de 25.01.2008 la ora 9:00

    Complet: Comercial - C1 - Camera consiliu
  • Soluţionare

    Admite excepţia de necompetenţă materială a Tribunalului Dâmboviţa în soluţionarea primului capăt de cerere, invocată de pârâta Direcţia Generală a Finanţelor Publice Dâmboviţa, cu sediul în Târgovişte, Calea Domnească nr. 166, judeţul Dâmboviţa, reclamantă fiind SC MEGANI SA, cu sediul în Târgovişte, str.Calafat nr. 1, judeţul Dâmboviţa, în consecinţă: Disjunge primul capăt de cerere privind anularea actului din 12 iulie 2007 şi declină soluţionarea acestuia în favoarea Judecătoriei Târgovişte. În temeiul art.185 art. 12 din Codul fiscal admite al doilea capăt de cerere în sensul că obligă pârâtele Direcţia Generală a Finanţelor Publice Dâmboviţa şi D******* J******** P***** A***** Ş* O********* V*****, cu sediul în Târgovişte, şoseaua Găeşti, nr. 100, judeţul Dâmboviţa, să emită acordul de valorificare a produselor existente în stoc la data suspendării activităţii în condiţiile normelor.

  • Sedinta din data de 22.01.2008 la ora 10:30

    Complet: Comercial - C10F - SCA
  • Amânat

    amână pronunţarea la 25.01.2008 pentru depunere note scrise

  • Sedinta din data de 08.01.2008 la ora 10:30

    Complet: Comercial - C10F - SCA
  • Amânat

    pentru studiul actelor de catre reclamanta

  • Sedinta din data de 04.12.2007 la ora 10:30

    Complet: Comercial - C14F - SCA
  • Încheiere

    amânat pt. îndeplinirea procedurii cu Autoritatea Naţională a Vămilor Direcţia Regională pentru Accize şi Operaiuni Vamale Bucureşti.

  • Sedinta din data de 06.11.2007 la ora 10:30

    Complet: Comercial - C14F - SCA
  • Amânat

    Se va introduce în cauză , în calitate de pârâtă, Direcţia Judeţeană pentru Accize şi Operaţiuni Vamale Dâmboviţa , cu sediul în Târgovişte, şoseaua Găeşti , nr. 100, judeţul Dâmboviţa şi va fi citată cu copie de pe acţiune şi întâmpinare. Menţine citarea reclamantei cu copie de pe întâmpinare.

Flux dosar


Actualizare GRPD