P**** C******* N******* P****
ContestatorS*** C*** T*** I********* S**
IntimatS******* K* I**** S*****
IntimatSC 718- -Admite excepţia tardivităţii introducerii cererii de chemare în judecată iniţială, având ca obiect contestaţie la executare propriu-zisă, formulată de contestatoarea P**** C******* N******* P**** în contradictoriu cu intimatele S.C. CITY TANG IMOBILIARE S.R.L. şi S.C. TANG KA IMPEX S.R.L. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea P**** C******* N******* P****, în contradictoriu cu intimatele S.C. CITY TANG IMOBILIARE S.R.L., ca tardiv introdusă. Admite excepţia inadmisibilităţii cererii completatoare, având ca obiect anularea pe calea contestaţiei la executare a actului adiţional la contractul de împrumut cu garanţie imobiliară nr.2734/02.11.2006, act adiţional autentificat sub nr.2759/06.11.2006 de B.N.P. „Manciu Paraschiva şi Asociaţii”, cerere formulată de contestatoarea P**** C******* N******* P**** în contradictoriu cu intimatele S.C. CITY TANG IMOBILIARE S.R.L. şi S.C. TANG KA IMPEX S.R.L. şi depusă la termenul de judecată de la 14.08.2007. Respinge cererea completatoare formulată de contestatoarea P**** C******* N******* P**** în contradictoriu cu intimatele S.C. CITY TANG IMOBILIARE S.R.L. şi S.C. TANG KA IMPEX S.R.L., ca inadmisibilă. Respinge cererea de suspendare a executării silite pornite în dosarul de executare nr.41/2007 al BEJ „Raportoru Georgeta”, ca rămasă fără obiect. Dispune, în condiţiile art.7231 alin.3 C.pr.civ., restituirea către contestatoare a cauţiunii în cuantum de 3.000 lei noi consemnată la C.E.C.-Unitatea Victoria cu recipisa nr.1863284/1/13.06.2007. Ia act că părţile nu au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07 Februarie 2008.
susp.conf.242 pct.2 C.pr.civ.
lipsa procedura
amana pron. la 01.11.2007, 07.11.2007- Incheiere -Repune cauza pe rol pentru a da posibilitatea de a se formula apărări cu privire la excepţia tardivităţii promovării contestaţiei la executare, excepţie ce nu a fost pusă in discuţia părţi,.părţilor. Dispune citarea cu mandat de aducere a martorei Le Mihaela, in conformitate cu disp. art. 188 alin. 1 C.pr,civ. Pune in vedere contestatoarei să depună interogatoriile pentru intimati , cu exemplar pentru pentru comunicare, sub sancţiunea decăderii din probă. Acordă termen la data de 06.12.2007, C9 ora 8,30, cu citarea părtilor, contestatoarea cu menţiunea mai sus arătată. Atacabilă odată cu fondul.
incheiere
încheiere suspendare/28.08.2007 In temeiul art.242 al. 1 pct.2 C.pr. civ., suspenda judecata cauzei având ca obiect contestaţie la executare si suspendare a executării silite, formulata de către contestatoarea P**** C******* N******* P****, în contradictoriu cu intimatele SC City Tang Imobiliare SRL, si SC Tang KA Impex SRL, , pentru lipsa nejustificata a părtilor. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 28.08.2007.