B**** I***** B**** L****
ReclamantB**** L****
ReclamantC******** O*****
PârâtT******* I**** T****** S***** M********
PârâtT******* S***** M********
PârâtIa act de renuntarea reclamantilor Ia act de tranzactia
Hotarare 7001/2013 din 17.04.2013Amână pronunţarea pentru data de 17 aprilie 2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.04.2013pentru finalizarea intre parti a tranzactiei cu privire la cererea reconventionala
Incheiere de sedinta din 27.02.2013pentru a se formula un raspuns la obiectiunile formulate la raportul de expertiza
pentru a se formula un raspuns la obiectiunile formulate la raportul de expertiza
pentru a se formula un raspuns la obiectiunile formulate la raportul de expertiza
pentru a se formula un raspuns la obiectiunile formulate la raportul de expertiza precum si pentru a se depune la dosarul cauzei din partea reclamantilor o precizare cu privire la cele doua completari de actiune formulate
in vederea comunicarii extinderii de actiune si pentru a se formula un raspuns la obiectiunile formulate la raportul de expertiza
IN VEDEREA COMUNICARII SI STUDIERII RAPORTULUI DE EXPERTIZA DEPUS LA DOSARUL CAUZEI LA ACEST TERMEN DE JUDECATA
Având în vedere hotărârea Colegiului de Conducere nr. 14 din data de 7 aprilie 2011 prin care s-a hotărât desfiinţarea completului civil C4 – titular judecător Monica Lazăr, precum şi decizia preşedintelui nr. 40/16.06.2011 prin care s-a dispus potrivit art. 99 alin. 11 din Hotărârea CSM nr. 387/2005 repartizarea ciclică a dosarelor celorlalte complete civile, dosarul nr. 6053/211/2007 a fost repartizat completului C 1, pentru termenul din data de 16.11.2011, sala 165, fixat de titularul completului.
lipsa raportului de expertiza
PENTRU EFECTUARE EXPERTIZA
PENTRU EFECTUARE EXPERTIZA
PENTRU EFECTUARE EXPERTIZA
PENTRU EFECTUARE EXPERTIZA
Amana solutionarea cauzei pentru data de 02.03.2010, sala 102, ora 8,30 , termen dat in cunostinta partilor prezente, pentru cand : - se vor cita paratii care nu au TC; - se va cita la exp. VOINIGESCU FLOAREA, cu mentiunea de a proceda la efectuarea expertziei dispuse in cauza. Pronuntata in sedinta publica din 03.11.2009.
Avand in vedere Hotararea Adunarii Generale a Judecatorilor din cadrul Judecatoriei Cluj Napoca din data de 26.08.2009 prin care s-a hotarat intreruperea activitatii de judecata cu incepere din data de 01.09.2009 si avand in vedere Procesul verbal din data de 31.08.2009 al Adunarii Generale a Federatiei Nationale Sindicale Projust prin care s-a hotarat intreruperea activitatii de catre personalul auxiliar din justitie incepand cu aceeasi data, prezenta cauza s-a luat in ordinea de pe lista de sedinta si se va amana fara a se lua masuri si fara a se primi si comunica acte.
Pentru efectuare expertiza
PENTRU EFECTUARE EXPERTIZA
Pentru ca reclamanţii să formuleze în scris şi să depună la dosar obiective pentru expertiză.
Încuviinţează cererea de amânare formulată de reclamanţi, pentru imposibilitatea prezentării apărătorului lor ales, din motive medicale.
Pentru a se depune la dosar obiective pentru expertiză, pentru a fi discutate şi pentru ca reclamanţii să formuleze în scris şi depună la dosar precizare de acţiune.
Pentru administrarea probei testimoniale.
Pentru ca reclamanţii să achite diferenţa de taxă judiciară de timbru în cuantum de 360 lei, aferente valorii declarate şi pentru administrarea probei cu interogatoriul reclamanţilor şi a pârâtului-reclamant reconvenţional.
Pentru timbrarea acţiunii introductive şi a cererii reconvenţionale. Se vor cita reclamanţii şi pârâtul – reclamant reconvenţional cu menţiunea „personal la interogatoriu”.
indicarea domiciliului pârâţilor Tothezan
efectuarea de demersuri pentru aflarea domiciliului pârâţilor
CERERE DE AMÂNARE ÎN VEDEREA ANGAJĂRII UNUI APĂRĂTOR