D** I****
ContestatorM********* F********* P*********** D*** A*****
IntimatS* U******** S* P*** L********* S*** I***
IntimatS* U******** S* P*** L********* S*** I***
IntimatS***** R********* A*** B*********
IntimatCU MAJORITATE: Respinge cererea de recuzare a întregului complet de judecată, formulată de contestatorul DIN M.ILIE. Obligă contestatorul la 20 lei cheltuieli judiciare către stat. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 23 octombrie 2008, la Curtea de Apel Piteşti - secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie. OPINIE SEPARATĂ: Opinez pentru admiterea cererii de recuzare formulată împotriva magistraţilor Doru Mercan şi Elena Minodora Rusu şi pentru respingerea cererii de recuzare a magistratului R.aluca Elena Şimonescu Diaconu.
Respinge contestaţia în anulare formulată de contestatorul DINU M.ILIE, împotriva deciziei penale nr.191/R/27 martie 2008 pronunţată de Curtea de Apel Piteşti în dosarul penal nr.6118/109/2006. Obligă contestatorul la 300 lei cheltuieli judiciare statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi 23 octombrie 2008, la Curtea de Apel Piteşti – secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.
Amână cauza la data de 23 octombrie 2008 , pentru a studia dosarele ataşate , în vederea pregătirii apărării .
Respinge, ca nefondat, recursul declarat de inculpatul DIN ILIE, domiciliat în Bucureşti, sector 2, str. Şoseaua Iancului, nr. 17, bloc 106 C, sc. A, et. 4, ap. 26, împotriva deciziei penale nr. 207 din 13 noiembrie 2007, pronunţată de Tribunalul Argeş, în dosarul nr. 6118/109/2006. Obligă recurentul la 400 lei cheltuieli judiciare statului, din care 100 lei onorariu avocat oficiu ce se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 27 martie 2008 la Curtea de Apel Piteşti, secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.
Amână cauza la 27 martie 2008, pentru lipsă de procedură cu intimatele-părţi resp.civilmente.
Amână cauza la 28.02.2008, pentru lipsă de procedură cu intimata SC INTERCONSULTING SRL şi se emite adresă către Registrul Comerţului Bucureşti pentru a ne comunica adresa corectă a acestei intimate. Se citează părţile, recurentul inculpat cu mandat de aducere.