P** M****
ReclamantM***** D****
PârâtB****** I*****
PârâtRespinge acţiunea formulată şi precizată de reclamanta P** M**** în contradictoriu cu pârâţii Majlat Deneş, B****** I*****. Obligă reclamanta la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 1000 RON (reprezentând c/val onorariu avocat) către pârâta B****** I*****. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare.
Amână pronunţarea la 30 iunie 2008
Pentru studiul întâmpinării depuse
Pune în vedere reclamantei să depună la dosar în termen de 5 zile o copie a contractului de vânzare cumpărare aflat la fila 8 din dosar şi să motiveze în scris cererea de completare a raportului de expertiză. Cererea de completare a raportului de expertiză va fi pusă în discuţia părţilor la următorul termen. Citarea pârâtului Majlat Deneş. Amână judecarea cauzei la 23 mai 2008. ora 12,00 Pronunţată în şedinţa azi, 4 aprilie 2008.
Pune în vedere reclamantei să depună la dosar în termen de 5 zile o precizare în scris cu privire la obiectul acţiunii şi motivele de fapt şi de drept în dublu exemplar, cerere formulată în contradictoriu cu cu pârâta B****** I***** sub sancţiunea disp.art.155 ind 1 c.pr.civ. Citarea pârâtei B****** I***** . Citarea pârâtului Majlat Deneş cu un exemplar din precizarea de acţiune a reclamantei care o va depune . Amână judecarea cauzei la 4 aprilie 2008. Pronunţată în şedinţa azi, 7 martie 2008.
pentru studiul raportului de expertiză şi pentru a se depune extras CF,a cordă termen de judecată la 7 martie 2008.
Acordă termen. Recitarea pârâtului. Se va interveni cu adresă la Biroul de expertize Mureş, cu menţiunea să comunice raport de expertiză motivând în adresă că reclamanta a achitat integral raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la 29 februarie 2008. Pronunţată în şedinţa publică din 1 februarie 2008.
Acordă termen. Recitarea pârâtului. Se va interveni cu adresă la Biroul de expertize Mureş, cu menţiunea să comunice raport de expertiză întocmit de expert şi comunicarea chitanţei 1398313/1 din 13.12.2007 în sumă de 707,12 RON achitat de reclamantă. Amână judecarea cauzei la 1 februarie 2008. Pronunţată în şedinţa publică din 4 ianuarie 2008.
Pentru achitarea decontului
x Acordă termen. Recitarea pârâtului. Revenire cu adresă la expert în vederea urgentării lucrării, în caz contrar putând fi amendat conform art 108 indice 1 Cod procedură penală. Se va interveni cu adresă la Biroul de expertize Mureş, cu menţiunea că reclamanta susţine că avansul pentru expertiză a fost achitat direct la birou, iar expertul a fost prezent la faţa locului în vederea executării lucrării , în consecinţă să înainteze instanţei nota de evaluare.
Pentru lipsa raportului de expertiză.
Pentru efectuare expertiză