H**** N******
ReclamantM**** A** ( f**** C******
PârâtAmână pronunţarea la data de 09,.06.2008. Pronunţată în şedinţa publică din 05.06.2008. Ia act de tranzacţia părţilor în sensul că: Reclamantul H**** N****** înţelege să primească în natură toate imobilele precizate în titlul de proprietate nr.1491/1995, respectiv-„Casa de apă”-48ari,” După Deal”-30 ari,”Ciuha”-26ari şi intravilan sola31-cu 23ari,sola 31 cu 14ari şi curţi construcţii,respectiv casa şi anexe, cu 5 ari, urmînd să achite 7200lei. Pîrîta Miron Ana prin mandatar Miron Ghiocel , CNP*********0019 a primit contravaloarea drepturilor sale-sulta de 7200 lei. Suma s-a achitat la data de 05.06.2008 , stingîndu-se orice litigiu între părţi. Pîrîta Miron Ana este de acord cu întabularea dreptului de proprietate a reclamantului H**** N****** asupra imobilelor sus-menţionate. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică,azi 09.06.2008.
Acordă termenul solicitat de apărătoarea reclamantului în vederea încheierii unei tranzacţii. Se va face adresă către Comisia comunală Ilişeşti să ne înainteze documentaţia care a stat la baza emiterii titlului de proprietate nr.1491/20.07.1995, inclusiv cererile de reconstituire a dreptului de proprietate.
Se va face adresă pârâtei Chituc Ana să-şi precizeze poziţia faţă de acţiune. Se va face adresă către Direcţia Judeţeană de evidenţă a Persoanelor Iai să ne comunice domiciliul pârâtei.
Se va reveni cu adresă către Comisia comunală Ciprian Porumbescu să ne înainteze documentaţia care a stat la baza emiterii titlului de proprietate nr.1491/20.07.1995 emis pe numele Chiţuc Gheorghe, cu menţiunea că în situaţia în care nu răspund relaţiilor solicitate, persoana vinovată va fi amendată cu o sumă cuprinsă între 300 şi 500 lei..
Se va reveni cu adresă către Comisia comunală Ciprian Porumbescu să ne înainteze documentaţia care a stat la baza emiterii titlului de proprietate nr.1491/20.07.1995 emis pe numele Chiţuc Gheorghe.