Dosar 6601/193/2007 din 04.07.2007

cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 6601/193/2007
Data dosar:
04.07.2007
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Sectia Unica
Obiect:
cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 28.08.2007 la ora 8:30

    Complet: CPa_2
  • Declinare de competenţă

    În temeiul art. 42 rap. la art.456 Cod de procedură penală declină competenţa de soluţionare a cererii de întrerupere executare pedeapsă formulată de condamnatul D****** V***** în favoarea Judecătoriei Sector 3 Bucureşti. În temeiul art. 189 alin. 1 Cod de procedură penală onorariul de avocat din oficiu, în cuantum de 40 RON, va fi virat din fondurile Ministerului Justiţiei în contul Baroului de Avocaţi Botoşani. În temeiul art. 192 alin. 3 Cod de procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 28 august 2007, ora 15:00.

  • Sedinta din data de 07.08.2007 la ora 8:30

    Complet: CPa_2
  • Amânat

    Faţă de lipsa de procedură cu petentul, instanţa consideră necesar a se cita petentul din Penitenciarul Giurgiu şi a se face adresă la Penitenciarul Giurgiu pentru a ne înainta copie după mandatul de executare emis pe numele petentului şi a ne comunica data încarcerării,dacă din executarea prezentei pedepsei petentul a mai beneficiat de întreruperi în temeiul art. 455 rap. la art. 453 lit. c) Cod procedură penală, dacă din evidenţele penitenciarului rezultă că acesta a mai fost încarcerat, a mai beneficiat de întreruperi şi dacă s-a întors la penitenciar la data stabilită.

  • Sedinta din data de 31.07.2007 la ora 8:30

    Complet: CPa_2
  • Amânat

    Având în vedere lipsa de procedură cu petentul, instanţa consideră necesară citarea acestuia cu datele de identitate, Consideră necesar a se face adresă la Penitenciarul Botoşani pentru a ne înainta copie după mandatul de executare emis pe numele petentului şi a ne comunica data încarcerării,dacă din executarea prezentei pedepsei petentul a mai beneficiat de întreruperi în temeiul art. 455 rap. la art. 453 lit. c) Cod procedură penală, dacă din evidenţele penitenciarului rezultă că acesta a mai fost încarcerat, a mai beneficiat de întreruperi şi dacă s-a întors la penitenciar la data stabilită.

Flux dosar


Actualizare GRPD