S* P****** A** S*
ReclamantG********* P****
PârâtS***** F***** G*******
PârâtS***** F***** U*****
Chemat în garanţieADMITE ACTIUNEA.
AP.27.05.2008.
se comunica un exemplar de pe raspunsul la obiectiuni si cu paratul de ordin 1..
se comunica cate un exemplar de pe raportul de expertiza efectuat in cauza cu reclamanta si paratul 1.
se citeaza expertul Milicin Slavco cu un exemplar de pe obiective pentru efectuarea raportului de expertiza in cauza si cu mentiunea de depune raportul de expertiza intocmit in cauza.
se emite adresa catre Biroul Local de Experti de pe langa Tribunalul Timis pentru a ne comunica o lista cu experti in specialitatea auto, reprezentantul reclamantei urmeaza sa depuna la dosar copia de pe inscrisul emis de politia rutiera in care se consemneaza avariile survenite in urma accidentului si in baza caruia s-au facut reparatiile, reprezentantii partilor urmeaza sa depuna la dosar obiective pentru efectuarea in cauza a expertizei in specialitatea auto.
se citează chematul in garantie cu un exemplar de pe inscrisurile depuse la dosar si cu mentiunea de a depune intampinare, precum si dovada asigurării semiremorcii ataşate la autotractorul cu nr. de înmatriculare CS-1676.
Apreciind ca fiind întemeiată, admite cererea de amânare formulată de pârâtă privind acordarea unui nou termen de judecata, urmând să o admită. Admite ca fiind întemeiată cererea de amânare formulată de reprezentantul reclamantei privind studierea întâmpinării,. Proroga punerea in discuţia părţilor a excepţiei insuficienţei timbrării ridicate de către pârâtă prin întâmpinare, pentru următorul termen de judecata. Va rectifica încheierea de şedinţă din data de 05.07.2007 la rubrica „procedura este legal îndeplinită” în sensul că procedura pentru termenul respectiv nu a fost îndeplinită cu chematul în garanţie . Va pune în vedere reclamantei să depună la dosar dovada asigurării semiremorcii . Va pune în vedere reclamantei să depuna la dosar inca un exemplar al cererii introductive in vederea comunicarii cu chematul in garantie, sub sanctiunea aplicarii art.155 ind,1 C,pr.civ. Va pune în vedere pârâtei să depună încă un exemplar de pe întâmpinare pentru a fi comunicată şi cu chematul în garanţie. Va proroga punerea în discuţie a părţilor excepţiei de necompetenţă teritorială a Judecătoriei Timişoara pentru următorul termen de judecată, faţă de domiciliile pârâţilor şi a chematului în garanţie ca fiind în jud. Caraş – Severin.