D******* I******
ReclamantP******* M*********** B***** - B***** D* S**** C*****
PârâtAdmite ca fondată acţiunea. Dispune înregistrarea tardivă a naşterii numitului Gheorghe Florin, la data de 21.02.1993, conform certificatului medical constatator al născutului viu nr.542/21.02.1993, din părinţii ,Natural şi Gheorghe Iuliana, în Registrul Stării Civile al Primăriei Municipiului Brăila. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 20 februarie 2008.
PENTRU A SE REVENI CU ADRESĂ CĂTRE SERVICIUL DE MEDICINĂ LEGALĂ BRĂILA.
Pentru a se reveni cu adresă către Serviciul de Medicină Legală Brăila în vederea efectuării raportului de expertiză medico legală.
Pentru a se reveni cu adresă către Serviciul de Medicină Legală Brăila în vederea efectuării expertizei medico-legale privind pe minorul Gheorghe Florin. Având în vedere că din data de 15 noiembrie 2007 dl.judecător Adrian Ioan Chiţoiu a fost transferat la Judecătoria sectorului 3 Bucureşti, dosarul urmează a fi redistribuit conform modului de repartizare ciclică.
Pentru lipsa relaţiilor solicitate Serviciului de Medicină Legală Brăila şi Serviciului Public Comunitar de Evidenţă a Persoanelor Însurăţei.
Pentru a se solicita relaţii cu privire la naşterea minorului Gheorghe Florin, de la Serviciul Public Comunitar Local de Evidenţă a Persoanelor Însurăţei şi a se face şi adresă către Laboratorul de Medicină Legală Brăila.