S****** N******
ReclamantS****** S***
ReclamantE********** M****** D* C****** R*******
PârâtE********** M****** D* C****** P******
PârâtS************ E******** R*******
IntimatSentinţa civilă nr. 53 din 01.04.2008. Admite acţiunea. Constată caducitatea decretului de expropriere . Constată calitatea de proprietari a reclamanţilor asupra bunurilor care au făcut obiectul expertizei. Respinge excepţia inadmisibilităţii acţiunii. Cu apel.
Amână judecarea cauzei la data de 1.04.2007 pentru când consilier juridic Marcu Elena va studia actele depuse de Primaria Fărcăşeşti.
Amână judecarea cauzei la data de 11.03.2008 pentru când se va repeta adresa către Primaria Fărcăşeşti.
Amână judecarea cauzei la data de 19.02.2008 pentru când se va repeta adresa către domnul primar Pîrvulescu Constantin cu avertisment de amendă 100 lei pentru neprezentare la instanţă.
Amână judecarea cauzei la data de 29.01.2008 pentru când se va face adresă către primarul Pîrvulescu C.tin pentru a se prezenta la instanţă şi pentru a comunica sentinţa prin carer imobilul din litigiu a fost trecut la rolul lui Ardeleanu Domnica .
Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 18 decembrie 2007 pentru când se va repeta dresa către Primaria comunei Fărcăşeşti- în atentia domnului primar-cu avertisment de amendă.
Acordă tremen la data de 27.11.2007 pentru când se va repeta adresa către Primaria Fărcăşeşti.
Acordă termen la data de 6 nov.2007 pentru a se repeta adresa către Primăria Fărcăşeşti.
Acordă termen de judecata la data de 16.10.2007 pentru când se va cita în cauza SC Complexul Energetic Rovinari .