S****** D*****
Reclamant PârâtS****** I****
Pârât PârâtConstată perimată cauza. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 23.03.2011.
în baza art. 242 alin.1 pct. 2 c.p.c. suspendă judecata. cu recurs pe toată durata suspendării.
în baza art. 156 alin.1 din Codul de procedură civilă, admite cererea formulată de apărătorul reclamantului de amânare a cauzei în vederea pregătirii apărării.
Având în vedere Hotărârile Adunării Generale a Judecătorilor nr.6/31.08.2009 şi nr. 8/21.09.2009 privind Protestul Magistraţilor
Admite excepţia lipsei de interes. Respinge cererea formulată de reclamanţii Stanciu Coca, cu domiciliul ales la Cab. de avocatură Câţu Ion, în com. Clinceni, sat Olteni, str. Ciurari nr. 50, judeţul Ilfov, şi S****** D*****, cu domiciliul în com. Brăneşti, str. Vlăsiei nr. 29, judeţul Ilfov, în contradictoriu cu pârâta S****** I****, cu domiciliul în Chitila, str. Păcii nr. 1A, bl. CFR et.2, ap.4, judeţul Ilfov, ca lipsită de interes . Cu drept de apel în 15 zile de la comunicare. Pronunaţată în şedinţă publică, azi, 22.04.2008.
amână pronunţarea la 22.04.2008 când:admite excepţia lipsei de interes. respinge cererea ca lipsită de interes.cu apel
LIPSA DEPROCEDURĂ CU PÂRÂTA
RESPINGE CEREREA DE SECHESTRU JUDICIAR CA NEÎNTEMEIATĂ. DISPUNE DISJUNGEREA CAPETELOR DE CERERE AVÂND CA OBIECT CONSTATARE DESCHIDERE SUCCESIUNE ŞI PARTAJ SUCCESORAL ŞI FORMAREA UNUI NOU DOSAR CU ACESTE OBIECTE, CU TERMEN LA 19.02.2008 ŞI CU ACELEASI PĂRTI. ACORDĂ TERMEN LA 19.02.2008. SE VOR CITA PĂRTILE CU DREPT DE RECURS ÎN 5 ZILE DE LA PRONUNŢARE ÎN PRIVINTA MĂSURII SECHESTRULUI.
LIPSA DE PROCEDURĂ CU PÂRÂTA
PENTRU CA RECLAMANTII SĂ TIMBREZE CU 12 LEI SI TIMBRU JUDICIAR 0,3 LEI.
PENTRU A SE FACE ADRESĂ CĂTRE BNP COADĂ ION