Momentan nu exista nici o parte in acest dosar
admite în parte acţiunea formulată de reclamantul ZAmă Gheorghe în contradictoriu cu pârâta Maranda Maria, astfel cum a fost modificată. Constată că reclamantul a dobândit în timpul căsătoriei cu pârâta apartaentul nr. 10 situat în mun. Suceava , str. Victoriei, nr. 29, bl.E18, sc.A, în valoare de 204.125,62 lei. La această masă concură reclamantul cu o cotă de 60% şi pârâta cu o cotă de 40 %. Dispune sistarea stării de indiviziune. Atribuie reclamantului apartamentul nr. 10 situat în mun. Suceava, str. Victoriei, nr. 29,bl.E18,sc.A, în valoare de 204.125,62 lei. Obligă pe reclamant la plata către pârâtă a sumei de 81.650,24 lei cu titlu de sultă. Ia act de renunţarea pârâtei Maranda la cererea reconvenţională. Obligă pe pârâtă la plata către reclamant a sumei de 248 lei reprezentând contravaloare cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. pronunţată în şedinţa publică, azi 25.05.2010.
amână pron. la 25.05.2010
amână pronunţarea cauzei la data de 20.05.2010
Amână pronunţarea cauzei la data de 13.05.2010.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 06.05.2010
Pune în vedere apărătorului pentru pârâta-reclamantă să achite taxa judiciară de timbru in val. de 9,5 lei şi timbru judiciar de 1,5 lei, aferente cererii de repunere a cauzei pe rol, sub sancţiunea anulării ca netimbrată. Amână judecarea cauzei la data de 29 aprilie 2010, pentru când se vor cita părţile. Dată în şedinţă publică azi, 18 martie 2010. Preşedinte, Grefier,
În baza art.155 ind.1 Cod procedură civilă, suspendă judecarea cauzei. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.10.2009.
Amână cauza, având în vederea Hotărârea Adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Suceava din data de 2 septembrie 2009.
Pune în vedere pârâtei-reclamantei prin apărător, să achite diferenţa de onorariu în sumă de 450 lei, aferentă expertizei întocmită de către experta Ciobanu Maria, sub sancţiunea suspendării cauzei potrivit art.155 ind.1 Cod procedură civilă. Se va reveni cu adresă către experta Ciobanu Maria, cu menţiunea că s-a pus în vedere pârâtei-reclamante să achite diferenţa de onorariu în sumă de 450 lei.
Se va reveni cu adresă către experta Ciobanu Maria, în sensul celor de la filele 101 dosar, cu menţiunea de a face dovada că a încunoştiinţat părţile prin scrisori recomandate cu privire la data, locul şi ora la care se va efectua expertiza, prezenţa acestora nefiind obligatorie. Amână judecarea cauzei la data de 4 iunie 2009, părţile având termen în cunoştinţă. Dată în şedinţă publică azi, 7 mai 2009.
Se va reveni cu adresă către experta Ciobanu Maria, în sensul celor de la filele 98 dosar, cu menţiunea de a face dovada că a încunoştiinţat părţile prin scrisori recomandate cu privire la data, locul şi ora la care se va efectua expertiza, prezenţa acestora nefiind obligatorie, iar în cazul în care nu efectuează expertiza, va fi amendată.
Având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză de către exp. Ciobanu Maria precum şi având în vedere hotărârea nr. 4/27 ianuarie 2009 a Colegiului de Conducere din cadrul Judecătoriei Suceava,
Având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză de către exp. Ciobanu Maria,
Pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză întocmit de exp. Radianov Corneliu şi având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză de către exp. Ciobanu Maria,
Având în vedere lipsa rapoartelor de expertiză dispuse a fi efectuate în cauză,
Având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză de către exp. Radianov Corneliu şi pentru a se emite adresă expertului nou desemnat,
Având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză,
Având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză,
pentru a se emite adresă expertului desemnat
pentru a fi audiaţi martorii propuşi
Având în vedere că întâmpinarea la cerere reconvenţională nu a fost depusă la dosar cu mai puţin de 5 zile înaintea termenului de judecată
Acordă termenul solicitat, sens în care, Amână judecarea cauzei la data de 227 februarie 2008, ora 12,00, părţile având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi , 29.01.2008.