S********* A*** C**********
PetentV******** d* B*********** M********
PetentC***** V******** V****** A*****
PetentC****** L***** D* A******* A L**** F******* F****** S*********
IntimatC****** J******** D* F*** F****** A****
IntimatAdmite excepţia perimării. Constată perimată acţiunea. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare.
În baza disp. art 155 indice 1 din C.proc.civ suspendă judecata cauzei. Cu drept de recurs pe perioada suspendării. Pronunţată în şedinţă publică azi 28-11-2007.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de reclamante, prin care solicită amânarea cauzei pentru discutarea probatoriului la termenul următor, raportat la împrejurarea că există posibilitatea soluţionării litigiului pe cale amiabilă. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 28.11.2007. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Octombrie 2007.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de apărătorul intimatei, prin care solicită acordarea unui termen pentru a lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării. Dispune emiterea unei adrese către Comisia Locală de Fond Funciar Ştefăneşti, să depună la dosarul cauzei toate actele în copii certificate pentru conformitate cu originalul, toate actele care au stat la baza Hotărârii Comisiei Judeţene nr. 902, precum şi să depună la dosarul cauzei cererea de reconstituire a dreptului de proprietate formulate de petenţi. Emite adresă către petenţii S********* A*** C**********, V******** d* B*********** M********, C***** V******** V****** A***** să precizeze probele pe care-şi întemeiază plângerea, sub sancţiunea decăderii, cât şi să depună la dosarul cauzei în copie lizibilă certificatul de moştenitor 155/1967 aflat la fila 10 din dosar. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 17.10.2007. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Septembrie 2007.