N******* G*******
Apelant InculpatB***** I*****
Apelant Parte civilăN******* F*****
Martor MartorP*** S*****
Martor MartorN******* M****
Martor MartorAdmite apelurile formulate de inculpatul NECŞESCU GEORGICĂ şi partea civilă B***** I*****, împotriva sentinţei penale nr.367 din din 6 septembrie 2007, pronunţată de Tribunalul Argeş, în dosarul nr. 792/109/ /2007. Desfiinţează în parte sentinţa. Înlătură pedeapsa accesorie prev. de art. 64 lit c Cod penal. Obligă pe inculpat să plătească părţii civile şi suma de 20.000 lei despăgubiri civile reprezentând contravaloarea degradărilor produse. Menţine celelate dispoziţii ale sentinţei. Menţine starea de arest şi deduce la zi arestul preventiv. Obligă pe inculpat să plătească părţii civile B***** I***** suma de 300 lei cheltuieli judiciare în apel. Onorariu de avocat din oficiu din în sumă de 100 lei se va avansa din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
Curtea, mai având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 12 decembrie 2007. Pronunţată în şedinţă publică.
Curtea, mai având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 11 decembrie 2007. Pronunţată în şedinţă publică.
Amână cauza la data de 4 decembrie 2007 , pentru când se va repeta procedura de citare cu părţile, în vederea audierii inculpatului. Admite cererea de a se solicita fişa de cazier a inculpatului . Se va emite adresă în acest sens. Promulgă pronunţarea asupra probei testimoniale după audierea inculpatului. Respinge cererea de reconstituire a faptei . În baza art. 3002 rap. la art. 160b al.1- 3 Cod pr.penală , menţine starea de arest a inculpatului N******* G*******. Pronunţată în şedinţă publică, azi , 6 noiembrie 2007, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.
În baza art,. 6 Cod pr.penală, admite certerea de amânarea cauzei pentru lipsă de apărare, formulată de apelanta parte civilă B***** I*****. Amână cauza la data de 6 noiembrie 2007 , pentru când se va repeta procedura de citare cu intimatul inculpat. În baza art. 3002 rap. la art. 160b al.1- 3 Cod pr.penală , constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpatului N******* G*******, pe care o menţine. Se va emite adresă la penitenciar pentru menţinerea stării de arest a inculpatului. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 2 octombrie 2007 , la Curtea de Apel piteşti- Secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.