M** F*****
Petent PetentÎn baza art.137 corob. cu art.135 alin.1 lit.a şi art.136 C.p. admite cererea formulată de petentul condamnat M** F***** şi dispune reabilitarea judecătorească a petentului privind condamnarea la pedeapsa rezultantă de 3 ani închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 60/29 mai 1997 pronunţată de Tribunalul Olt în dosarul nr. 2026/1997 pentru comiterea infracţiunilor prev.de art.254 şi art.264 alin.1C.p.cu aplic.art.33 lit.a şi art.34 lit.a C.p. În baza art. 192 al.3 c.p.p. cheltuielile judiciare avansate de stat pe parcursul soluţionării cauzei în cuantum de 30 lei rămân în sarcina statului. După rămânerea definitivă a prezentei hotărâri se va face menţiune pe hotărârea prin care s-a pronunţat condamnarea conform dispoz.art.502 C.p.p. şi se va înainta extras către IPJ Olt –Cazier Judiciar – conform dispoz.art.9 lit.c din Legea 290/2004. Cu drept de apel conform dispoz.501 C.p., în termen de 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru petentul condamnat.
Având în vedere dispoziţiile art 292 alin 2 Cpp, completul nefiind legal constituit acordă termen la data de 2 aprilie 2007
Admite cererile formulate de petent şi de catre reprezentantul Ministerului Public ca fiind legale Acordă termen la data de 19 martie 2007 pentru cand se va intocmi de catre Biroul executari penale din cadrul Tribunalului Olt referat cu privire la executarea pedepsei aplicate petentului prin sentinta penala nr 60/1997 pronuntata de Tribunalul Olt. Se va emite adresa catre IPJ Olt pentru a inainta fisa de cazier judiciar a petentului M** F***** Se va cita petentul.