N*** J****
ReclamantV**** I***
ReclamantN*** L*****
PârâtN*** A****
PârâtK***** E**
PârâtAdmite cererea.
Amână pronunţarea pentru data de 27 octombrie 2008.
- acordă un nou termen; - citarea părţilor fără termen în cunoştinţă. Amână cauza la data de 20 octombrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, azi 1 septembrie 2008.
- acordă un nou termen; - comunicarea raportului de expertiză pârâţilor Comisia locală Mădăraş şi Comisia Judeţeană Mureş. Amână cauza la data de 1 septembrie 2008.
- acordă un nou termen; - reprezentantul reclamanţilor va depune interogatoriu în scris pentru a fi comunicat pârâtei Comisia Mădăraş pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor; - reclamanţii vor depune dovada achitării decontului de expertiză; - citarea pârâtului N*** J**** de la domiciliul din Ungaria cu menţiunea să-şi aleagă un domiciliu procesual în România la care să-i fie comunicate actele de procedură. Amână cauza la data de 19 mai 2008.
- acordă un nou termen; - reprezentantul reclamanţilor va depune interogatoriu în scris pentru a fi comunicat pârâtelor Comisia Locală Band şi Comisia Locală Mădăraş pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor; - emiterea unei adrese către dl. expert Dumitraşcu Sergiu Romeo prin care se va solicita să procedeze la efectuarea expertizei în construcţii, cu menţiunea că a fost achitat de reclamanţi un avans de 200 lei; - citarea pârâtului N*** J**** de la domiciliul din Ungaria cu menţiunea să-şi aleagă un domiciliu procesual în România la care să-i fie comunicate actele de procedură. Amână cauza la data de 31 martie 2008.
- acordă un nou termen; - emiterea unei adrese către Comisia Judeţeană Mureş pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor în vederea comunicării actelor care au stat la baza emiterii titlului de proprietate nr. 15002/12.22.2003, cu menţiunea de a indica persoana care este responsabilă de necomunicarea actelor solicitate; - admite cererea pentru efectuarea unei expertize în construcţii pentru evidenţierea imobilului şi desemnează în mod aleatoriu pe dl. expert Dumitraşcu Sergiu Romeo; - emiterea unei adrese către dl. expert Dumitraşcu Sergiu Romeo prin care se va solicita să procedeze la efectuarea expertizei în construcţii, cu obiectivele pe care reclamanţii le vor depune în termen de 3 zile; - reclamanţii vor achita un avans de 200 lei pentru expertiză. Amână cauza la data de 25 februarie 2008.
- amânarea cauzei. - emiterea unei adrese către Comisia Judeţeană Mureş, pentru a comunica actele care au stat la baza emiterii titlului de proprietate al cărui anulare parţială se cere. -repetarea procedurii de citare cu pârâtul N*** J****.
- amânarea cauzei. - citarea părţilor care nu au termen în cunoştinţă.