T***** I******
PetentÎn temeiul art. 135 alin. 1 lit. a Cod penal, respinge ca prematură, cererea de reabilitare formulată de petenta T***** I******, fiica lui Mihai şi Veronica, născută la data de 02.10.1974, în com. Tămaş, jud. Bacău, cu domiciliul în Tg. Mureş, str. Predeal nr. 79, jud. Mureş, în privinţa condamnării la pedeapsa de 3 ani şi 6 luni închisoare, graţiată cu ½ din pedeapsa aplicată, rezultând pedeapsa de 1 an şi 9 luni închisoare, aplicată prin sentinţa penală nr. 2163/1999 pronunţată de Judecătoria Tg-Mureş, la data de 12.11.1999 în dosarul nr. 11613/1997, rămasă definitivă şi irevocabilă prin Decizia penală nr. 703/R/2000 a Curţii de Apel Tg. Mureş În baza art. 192 alin. 3 din Codul de procedură penală cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu recurs în termen de 10 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţa publică din 11 martie 2008.
Având nevoie de timp pentru deliberare şi pentru a da posibilitate părţilor să depună la dosar concluzii scrise, va amâna pronunţarea prezentei cauze pentru data de 11 martie 2008.
-acordă un nou termen de judecată; -admite cererea reprezentantului Parchetului; -pune în vedere petentei să facă dovada unei bune conduite de la data liberării condiţionate şi până în prezent.
- acordarea unui nou termen de judecată - emiterea unei adrese către biroul executări penale pentru a ne comunica dacă sentinţele penale prin care aceasta a fost condamnată cu menţiunea datelor rămânerii definitive, cât a executat din pedeapsă şi cât a rămas de neexecutat.
- acordarea unui nou termen de judecată - citarea petentei cu menţiunea „dacă îşi menţine plângerea având în vedere cererea reprezentantei acesteia”.
Amână cauza la un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea apărătoarei petentei să-şi pregătească apărarea;