M********* F********* P****** P*** D*** M****
PetentM********* F********* P****** P*** A***
PetentG**** L****
IntimatÎn temeiul art. 278 ind. 1 alin 8 lit. a Cod procedură penală, respinge plângerea împotriva Rezoluţiei din 01.10.2007 a Prim Procurorului a Parchetului de pe lângă Judecătoria Tg Mureş, pronunţată în dosarul nr. 1077/VIII/II/2/2007, fomulată de petiţionarul Agenţa Naţională de Administrare Fiscală-Direcţia Generală a Finanţelor Publice Mureş, ca neîntemeiată. Menţine rezoluţia Parchetului de pe lângă Judecătoria Tg Mureş, din data de 29.06.2007, pronunţată în dosar nr. 975/P/2005, prin care s-a dispus neînceperea urmăririi penale faţă de G**** L****, pentru săvârşirea infracţiunii de stopaj la sursă, prevăzută de art. 6 din Legea nr. 241/2005 şi Rezoluţia Prim Procurorului Parchetului de pe lângă Judecătoria Tg Mureş, din data de 01.10.2007, pronunţată în dosarul nr. 1077/VIII/II/2/2007 În baza art. 192 alin 2 Cod procedură penală, obligă petiţionarul la plata sumei de 20 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat Cu recurs în termen de 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru părţi. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 21.02.2008.
Având nevoie de timp pentru deliberare, va dispune amânarea pronunţării hotărârii judecătoreşti pentru data de 21 februarie 2008.
instanta, având în vedere lipsa de procedură intervenită cu intimatul G**** L****, apreciază prezenta cauză în stare de amânare şi va acorda un nou termen de judecată, pentru care va dispune citarea intimatului G**** L**** şi a petentului Ministerul Finanţelor Public prin DGFP Mureş şi prin ANAF.