V************ M******
PetentV************ M******
PetentRespinge ca rămasă fără obiect cererea de întrerupere a executării pedepsei formulată de petenta Vizitiu Paicu Mihaela. În conformitate cu dispoziţiile art. 192 alin. 2 din Codul de procedură penală obligă petenta să plătească statului cheltuieli judiciare în sumă de 70 lei din care suma de 40 lei reprezentând onorariul avocatului din oficiu se va vira Baroului Botoşani din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 31 ianuarie 2008.
Faţă de lipsa de procedură cu petenta care, potrivit citaţiei restituită la dosar de Penitenciarul Botoşani, a fost liberată condiţionat la data de 13.11.2007, instanţa va dispune amânarea cauzei şi repetarea procedurii de citare a petentei la adresa de domiciliu indicată în mandatul de executare depus la dosar. Pentru aceste motive,
Preşedintele completului de judecată a constatat că este incompatibil în soluţionarea cauzei pentru motivul prevăzut de art. 47 alin. 2 Cod procedură penală şi a formulat cerere de abţinere. Având în vedere că s-a admis cererea de abţinere şi s-a acordat termen la 18 decembrie 2007, instanţa
Admite cererea de abţinere a doamnei judecător Avieriţei Veronica. Cauza va fi soluţionată în continuare de completul următor, în ordine ciclică, respectiv CP5, cu termen la data de 18 decembrie 2007. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţa publică din 19 noiembrie 2007.