F***** M******
Recurent InculpatT**** O***
Intimat Parte civilăCondamnă în final pe inculpată la 2.500 lei amendă penală. Obligă inculpata către partea civilă la 8 lei daune materiale şi 15.000 lei daune morale.
Pentru ca instanţa să delibereze amână pronunţarea la data de 30.06.2011.
Amână pronunţarea la data de 24.06.2011, la cererea apărătorului părţii civile, pentru a depune concluzii scrise.
Amână cauza la cererea apărătorului părţii vătămate, pentru garantarea dreptului la apărare.
Admite cererea de abţinere formulată de domul judecător Burtescu Alexandru în dosarul nr. 05288/256/2007.
În baza art. 25 raportat la art. 290 cod penal, cu aplicarea art. 63 alin. 3, teza a II a, Condamnă pe inculpata F***** M******, la pedeapsa de 2000 lei amendă penală În baza art. 14; 15 şi 346 cod procedură penală raportat la dispoziţiile art. 998 şi 999, cod civil Admite, în parte, acţiunea civilă exercitată de partea civilă T**** O***. Obligă inculpata la plata sumei de 50000 lei către partea civilă T**** O***, cu titlu de daune materiale şi morale. Obligă inculpata la plata sumei de 2500 lei către partea civilă T**** O***, cu titlu de cheltuieli de judecată În baza art. 191 alin. (1) Cod Procedură Penală, Obligă inculpata la plata către stat a sumei de 2000 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare.
Amână pronunţarea la data de 21.05.2010. Pronunţată în şedinţă publică azi, 17.05.2010.
Amână pronunţarea la data de 17.05.2010. Pronunţată în şedinţă publică azi, 11.05.2010.
Amână pronunţarea la data de 11.05.2010.
S-a amânat cauza la 4 mai 2010 pentru când se vor prezenta părţile.
S-a amânat cauza la data de 06.04.2010 ora 12,00 pentru când se vor cita părţile.
S-a amânat cauza la 23 martie 2010 pentru efectuarea comisiei rogatorii cu privire la cei doi martori.
În baza art. 344 cod procedură penală, Repune cauza pe rol, având în vedere decizia nr. 9/2008 a Înaltei curţi de Casaţie şi Justiţie, dată în soluţionarea unui recurs în interesul legii, pentru a da posibilitatea prim procurorului Parchetului de pe lângă Judecătoria Giurgiu să verifice legalitatea şi temeinicia actului de sesizare al instanţei. Prorogă soluţionarea nulităţii invocate de inculpat prin apărător în ce priveşte data rechizitoriului. Dispune efectuarea unei adrese către Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu, în atenţia Prim Procurorului acestui parchet prin care i se aduce la cunoştinţă dispoziţia instanţei în vederea găsirii unei soluţii pentru verificarea legalităţii şi temeiniciei rechizitorului emis de acest parchet în legătură cu inculpata F***** M******. Fixează termen pe fondul cauzei 26 01 2010 pentru când părţile vor fi citate şi când instanţa va pune în discuţie, în funcţie de felul cum se va rezolva chestiunea nulităţii rechizitoriului, necesitatea audierii martorilor prin comisie rogatorie de Judecătoria Giurgiu.
Amână pronunţarea la data de 25.11.2009. Pronunţată în şedinţă publică azi, 20.11.2009.
Amână pronunţarea la data de 20.11.2009. Pronunţată în şedinţă publică azi, 17.11.2009.
S-a amânat cauza la data de 17 noiembrie 2009 pentru când se vor cita martorii şi se vor emite şi mandate de aducere împotriva acestora.
S-a amânat cauza la data de 06 octombrie 2009.
S-a amânat cauza pentru când se va audia martora Vişan Anişoara.
S-a amânat cauza pentru citarea tuturor martorilor şi pentru a se emite adresă către SEIP.
Amânat pentru audierea inculpatului şi aducerea acestuia la instanţă cu mandat de aducere cu însoţitor.
Amânat pentru administrare probatorii.
Repartizat ciclic la completul P .2.
Faţă de lipsa inculpatului şi a martorilor din lucrări urmează a acorda un nou termen.
Admite cererile de amânare a cauzei formulate de apărătorul inculpatului şi apărătorul părţii vătămate ,
Admite cererea inculpatului privind acordarea unui termen in vederea angajării unui apărător.