I****** C****
ReclamantS****** P****
PârâtC********* I*****
MartorAdmite în parte cererea
Amână pronunţarea pentru 9.03.2009
Văzând lipsa raportului de expertiză, precum şi faptul că s-a achitat expertiza integral, constată necesar amânarea cauzei pentru a se reveni cu adresă la expert, pentru depunerea raportului de expertiză, aducându-i-se la cunoştinţă că expertiza a fost achitată. Văzând cererea pârâtului cu privire la martori, în temeiul art. 167 alin. 1 Cpc, încuviinţează proba cu martorii Plescăciuc Petru şi Nichituş Petru, ambii domiciliaţi în sat Storeşti, com. Frumuşica, jud. Botoşani, ce vor fi citaţi cu menţiunea că în caz de neprezentare se vor amenda şi se vor cita cu mandat de aducere ce va fi dus la îndeplinire de Postul de Poliţie al com. Frumuşica. Amână judecarea cauzei la 27 februarie 2009, pentru când: - se va reveni cu adresă la expert; - se vor cita martorii pârâtului, cu menţiunea de mai sus; - părţile au T.C.
Văzând lipsa raportului de expertiză, precum şi lipsa martorului reclamantei, C********* I*****, constată necesar amânarea cauzei pentru a se reveni cu adresă la exp. Gheorghiu Constantin în vederea depunerii raportului de expertiză şi pentru a se cita martorul reclamantei, în vederea audierii. Amână judecarea cauzei la 11 februarie 2009, pentru când: - se va reveni cu adresă la exp. Gheorghiu, pentru depunerea raportului de expertiză; - se va cita martora reclamantei, C********* I*****, în vederea audierii; - părţile au T.C.
Constată necesar amânarea cauzei pentru a se cita martorii părţilor, în vederea audierii la termenul următor. Constată necesar emiterea unei adrese la B.L.E. Botoşani şi la exp. Gheorghiu Constantin, în vederea efectuării expertizei dispusă în cauză. Amână judecarea cauzei la 20.01.2009, pentru când: - se vor emite adresele sus menţionate; - se vor audia martorii părţilor, primul martor indicat al reclamantei, ce va fi citat şi martorul pârâtului; - părţile au T.C.
În temeiul art.167-168 C.pr.civ. admite probatoriul solicitat de părţi, apreciindu-l ca fiind concludent, util şi pertinent cauzei. Dispune a se face adresă B.L.E Botoşani pentru a se solicita o listă cu experţi topo dar şi o listă cu experţi constructori care să aibă abilităţi topometrice. Pune în vedere părţilor, ca în termen de 5 zile de la încuviinţare să indice numele şi adresele martorilor propuşi, sub sancţiunea decăderii din probă şi eventual a asigura pentru termenul viitor prezenţa a câte un martor, pentru a fi audiaţi.