S* C**** M**** S** B********
CreditorS* P*** T*** S** S*******
DebitorRespinge contestaţia formulată de debitoarea S* P*** T*** S** S*******. Respinge cererea formulată de reclamanta creditoare SC COBRA MEDIA Bucureşti împotriva debitoareo pârâte S* P*** T*** S** S*******. Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
Stabileşte ultim termen pentru ca expertul să răspundă obiecţiunilor la raportul de expertiză, stabilind termen la 20.02.2009.
Acordă termen pt ca expertul să răspundă obiecţiunilor formulate de părţi la rap. de expertiză.
Admite cererea d-lui expert Uţă C-tin şi majorează onorariul cu 300 lei. Admite cererea apărătorului creditoarei şi pentru ca părţile să ia la cunoştinţă de raportul de expertiză amână cauza la 23.01.2009 - Complet 6 Sindic şi pune în vedere părţilor ca eventualele obiecţiuni la raport să fie depuse cu 5 zile înaintea termenului stabilit.
Acordă termen pt lipsa raportului de expertiză.
Desemnează ca expert în cauză pe dl. Uţă Constantin, care va efectua o expertiză contabile care să stabilească cuantumul creanţei datorată de debitoare creditoarei . Pentru depunerea raportului amână cauza la 14 noiembrie 2008. Se vor emite adrese către expert , pentru comunicarea desemnării şi obiectului expertizei, cu menţiunea că onorariul estimativ a fost achitat de debitoare, în sumă de 300 lei, şi către Biroul Local de Expertize Ialomiţa , pentru a se comunica numele expertului desemnat.
Admite proba cu expertiză contabila solicitată de debitoare. Dispune efectuarea unei expertize contabile care să stabilească cuantumul datoriei debitoarei faţă de creditoare. Dispune a se emite adresă către Biroul local de Expertize Ialomiţa pentru a se înainta o listă cu numele a 5 experti contabili. Stabileşte stabili în sarcina debitoarei un onorariu estimativ de 300 lei şi pune în vedere acesteia să depună dovada consemnării până la termenul din 24 octombrie 2008, când va fi desemnat expertul.
Amână cauza la 17.10.2008, pentru ca debitoarea să ia la cunoştinţă de întâmpinare.
Amână judecarea cauzei la 19.09.2008, termen în cunoştinţa debitoarei, şi pentru când creditoarea va fi citată cu copie de pe setul de înscrisuri depus de reprezentantul debitoarei la termenul de astăzi.
Amână judecarea cauzei la 05.09.2008, termen în cunoştinţa debitoarei, şi pentru când creditoarea va fi citată cu copie de pe setul de înscrisuri depus de reprezentantul debitoarei la termenul de astăzi, cu menţiunea de a se prezenta pentru a propune probe cu privire la contestaţia formulată de debitoare.
Amână judecarea cauzei la 22 august 2008, pentru când se vor cita părţile, debitoarea cu copie de pe cererea de chemare în judecată .
Amână judecarea cauzei la 30 mai 2008, pentru când se va emite adresă către reclamanta creditoare, sub sancţiunea prev. de art. 155(1) cod proced.civilă, pentru a comunica sediul exact al debitoarei pe care o cheamă în judecată.