S*** K******* S*** S**
CreditorS*** I******** S**
DebitorAdmite în parte cererea precizată. Somează debitoarea să achite creditoarei în 10 zile de la comunicare sumele: 364,93 lei reprezentând actualizarea debitului principal, 361,66 lei dobânda legală şi 39,5 lei cheltuieli de judecată. Respinge cererea de acordare a penalităţilor de întârziere. Cu acţiune în anulare în 10 zile de la comunicare.
Faţă de lipsa de procedură cu creditoarea, amână soluţionarea cauzei.
Pentru a se comunica către debitoare un exemplar al precizărilor la acţiune formulate de către creditoare, amână soluţionarea cauzei.
Pentru a se cita creditoarea cu menţiunea de a depune originalul O.P., prin care se face dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 39 lei; cu menţiunea de a depune la dosar modul de calcul a dobânzii legale, a actualizării debitului cu indicele de inflaţie şi a penalităţilor de întârziere, amână soluţionarea cauzei la data de 26.11.2008 ora 9,00 C17.