Dosar 1088/314/2008 din 18.02.2008

uzucapiune


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1088/314/2008
Data dosar:
18.02.2008
Instanta:
Judecătoria Suceava
Departament:
.
Obiect:
uzucapiune
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 02.07.2008 la ora 8:30

    Complet: C4 Old
  • Soluţionare

    Admite acţiunea. Constată că reclamanţii au dobândit dreptul de proprietate prin uzucapiune cu privire la casa de locuit cu anexe gospodăreşti şi la suprafaţa de 0,30 ha teren curţi-construcţii şi grădină, imobile situate în intravilanul com. Ilişeşti, jud.Suceava, învecinate cu Barko Augustin- Dinu, Rusu Ghe. Gheorghe, DS 524 şi DS 621. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 02 iulie 2008.

  • Sedinta din data de 14.05.2008 la ora 8:30

    Complet: C4 Old
  • Suspendat

    În temeiul disp. art.155/1 Cod procedură civilă suspendă judecarea cauzei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică.

  • Sedinta din data de 19.03.2008 la ora 8:30

    Complet: C4 Old
  • Amânat

    Pune în vedere reclamanţilor ca până la termenul viitor de judecată să formuleze în scris precizări prin care să arate care este valoarea de impozitare a suprafeţei de 30 ari şi a casei de locuit, care sunt vecinătăţile acestora, să depună o schiţă a terenului în litigiu, să depună acte de proprietate pentru aceste imobile, să precizeze cine le-a deţinut anterior, cine a fost trecut în rolul agricol cu aceste imobile şi dacă în prezent mai sunt revendicate şi de alte persoane, sub sancţiunea suspendării cauzei în baza art.155/1 Cod procedură civilă. Se va face adresă pârâtei să-şi precizeze prin întâmpinare poziţia faţă de acţiunea reclamanţilor. Amână judecarea cauzei la data de 14 mai 2008, pentru când se va repeta procedura de citare cu pârâtele. Dată în şedinţa publică, azi, 19 martie 2008.

Flux dosar


Actualizare GRPD