Dosar 1110/240/2008 din 04.11.2008

succesiune


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1110/240/2008
Data dosar:
04.11.2008
Instanta:
Judecătoria Hațeg
Departament:
CIVIL
Obiect:
succesiune
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 25.06.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Soluţionare

    Admite excepţia lipsei interesului legitim, ridicată din oficiu de către instanţă şi, în consecinţă: Respinge acţiunea formulată de reclamanţii GRANCEA LILIANA-IRINA şi G****** P****, domiciliaţi în comuna Baru, str.Prof.Dr.Ştefan Gîrbea, bl.A4, ap.26, judeţul Hunedoara împotriva pârâţilor S*** L*** şi S*** A**, domiciliaţi în municipiul Petroşani, Aleea Trandafirilor, bl.4, sc.8, et.2, ap.80, judeţul Hunedoara. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 25 iunie 2009.

  • Sedinta din data de 28.05.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    fată de nelegala constituire a completului de judecată

  • Sedinta din data de 14.05.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    pentru când pune în vedere av. Bîlteanu Lucian să completeze taxa de timbru la valoare cu diferenta de 21,21 lei până la şi să depună si timbru judiciar de 2,10 lei.

  • Sedinta din data de 30.04.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    pentru când pune în vedere av. Bîlteanu Lucian să facă demersurile pentru aflarea valorii de circulatie a terenurilor.

  • Sedinta din data de 16.04.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    pentru când pune în vedere reprezentantului reclamantilor să indice valoarea tzerenului în litigiu , să depună dovada mandatului de redactare a actiunii, sub sanctiunea suspendării cauzei.

  • Sedinta din data de 19.03.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    pentru când pune în vedere reprezentantului reclamantilor să depună la dosar valoarea de circulatie a terenului, un certificat din care să rezulte că terenul nu este grevat de sarcini şi dovada mandatului de redactare a actiunii reclamantilor.

  • Sedinta din data de 19.02.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    acordat termen de judecată pentru când se va cita martorul propus de reclamanti în vederea audierii sale. pune în vedere reclamantilor să achite taxa de timbru în sumă de 0,60 lei.

  • Sedinta din data de 22.01.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    acordat termen de judecată pentru când pune în vedere reprezentantului reclamantului să depună la dosar dovada mandatului de redactare a actiunii şi pentru când se va comunica precizarea de actiune cu pârâtii.

  • Sedinta din data de 08.01.2009 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    acordat termen de judecată pentru când se va comunicas precizarea de actiune cu pârâtii iar reclamantii vor preciza care este suprafata pe care au cumpărat-o , indicând nr. topografic şi vecinii.

  • Sedinta din data de 27.11.2008 la ora 09:00

    Complet: C6- drept civil
  • Amânat

    acordat termen de judecată pentru când se va depune precizare de actiune în scris şi pentru a se comunica actele cu pârâtii

Flux dosar


Actualizare GRPD