P************ C*******
ReclamantC******* N******** A U******** S* B********
PârâtS***** R**** - P*** M********* D* F******
PârâtRespinge acţiunea. Cu apel în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică.
Amână pronunţarea la 29.10.2009. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică.
Amână judecarea cauzei la data de 22.10.2009 Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Septembrie 2009
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulata de parată cu privire la amanarea cauzei, dand astfel posibilitatea acestuia de a-si pregati apararea. Amână judecarea cauzei la data de 03.09.2009. Cu recurs odta cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Iunie 2009
Citarea paratei S***** R**** - P*** M********* D* F******, prin agent procedural, cu inscrisurile depuse de catre reclamanta reprezentand copie actiune si inscrisuri. Amână judecarea cauzei la data de 04.06.2009. Cu recurs odata cu fondul.
Citarea STATULUI ROMÂN - PRIN MINISTERUL DE FINANŢE, prin fax, impreuna cu copiile inscrisurilor ce vor fi depuse de catre reclamanta. Amână judecarea cauzei la data de 07.05.2009. Cu drept de recurs odata cu fondul.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE În baza art. 12 din Legea 213/1998 introduce şi citează în cauză, în calitate de pârât a Statului Român prin Ministerul de Finanţe. Comunică reclamantului (prin adresă), înscrisul depus de pârâtă, prin consilier juridic. Amână judecarea cauzei la data de 30.04.2009, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Martie 2009.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de pârâtă, prin consilier juridic, prin care solicită amânarea cauzei pentru a lua cunoştinţă de conţinutul înscrisului comunicat. Pune în vedere pârâtei, prin consilier juridic, să depună la dosar decizia nr. 269/2004, conformă cu originalul. Reţine obligaţia reclamantului de a arăta titularului dreptului de proprietate în condiţiile art. 64 Cpc. Amână judecarea cauzei la data de 26.03.2009, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Februarie 2009.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de reclamantă, prin apărător, prin care solicită amânarea cauzei pentru a lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării. Amână judecarea cauzei la data de 19.02.2009, pentru când se citează pârâta, reclamantul având termen în cunoştinţă. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Ianuarie 2009.