P***** T*****
ContestatorS************
IntimatC*** J******** D* P***** B*******
Terţ popritAdmite contestaţia la executare. Admite excepţia prescrierii dreptului de a cere executarea silită. Anulează actele de executare din ds. 90/2004 al B.E.J. Manoilă Vasile. Dispune ca la rămânerea irevocabilă a prezentei hotărâri să i se restituie contestatorului suma de 148, 2 lei, reprezentând taxă timbru.
În temeiul art. 260 Cod procedură civilă amână pronunţarea cauzei pentru data de 3 iunie 2009.
În temeiul art. 260 Cod procedură civilă amână pronunţarea cauzei pentru data de 26 Mai 2009.
Faţă de precizările formulate de contestator, în temeiul art. 57 Cod procedură civilă, instanţa dispune introducerea în cauză şi citarea, în calitate de terţ poprit, a Casei Judeţene de Pensii Botoşani, cu sediul în Botoşani, Calea Naţională nr. 85. Având în vedere că prin Hotărârea Colegiului de conducere al Judecătoriei Botoşani s-a dispus suspendarea şedinţelor de judecată ale completului C12 planificate ulterior datei de 30 aprilie şi redistribuirea şedinţelor de judecată, instanţa procedează la repartizarea ciclică a dosarului, în temeiul art. 99, pct. 11 din Regulamentul de ordine interioară, dispunând ca acesta să
Constată necesar a se reveni cu adresă contestatorului, căruia i se va comunica completarea la întâmpinare depusă de SC TERMICA SA Botoşani, cu menţiunea că, în temeiul art. 129 alineat 4 Cod procedură civilă, acesta îşi poate lărgi cadrul procesual, prin chemarea în judecată a terţului poprit, respectiv Casa Judeţeană de Pensii, solicitându-i-se ca pentru următorul termen de judecată să depună precizări în acest sens.
Constată necesar a se reveni cu adresă contestatorului, cu menţiunea ca pentru termenul următor să se prezinte în instanţă şi să depună la dosar dovada achitării diferenţei de taxă timbru în sumă de 45 lei.
Constată necesar a se emite adresă contestatorului, căruia i se va comunica duplicatul întâmpinării depuse de către intimată, cu menţiunea ca pentru termenul următor să se prezinte în instanţă şi să îşi exprime punctul de vedere faţă de întâmpinarea comunicată. Cu privire la excepţia de tardivitate invocată de intimată, instanţa se va pronunţa la termenul următor, după ce contestatorul îşi va exprima punctul de vedere faţă de întâmpinare.