A************ F********* P****** D* T* S******
Reclamant CreditorS* E*** C********* C******** G*** S**
Pârât DebitorC***** E****
Reprezentant legalV*** C****** V*****
Reprezentant legalP****** I*****
Reprezentant legalÎn baza disp. art. 129 din Legea privind procedura insolvenţei, Aprobă raportul final întocmit de I.P. Liquidation I.P.U.R.L.Dr. Tr. Severin. Admite cererea lichidatorului judiciar I.P. Liquidation I.P.U.R.L.Dr. Tr. Severin, cu sediul social în mun. Dr. Tr. Severin, str. Traian nr.85 ,etaj 2 , judeţul Mehedinţi, În temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei S.C. Euro Consulting Construct Grup SRL ,cu sediul social în mun. Dr. Tr. Severin ,str. Veterani nr. 32,bl. G24,sc. 1,ap. 15,judeţul Mehedinţi , cod de identificare fiscală R 18899687 , număr de ordine in registrul comerţului J25/411/2006. Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, administratorului social, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Mehedinţi pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Admite cererea lichidatorului judiciar referitoare la onorariu şi dispune plata din fondul prevăzut la art.4 din Legea nr.85/2006 a sumei de 5000 lei pentru activitatea desfăşurată. Definitivă. Cu drept de recurs în 7 zile de la comunicare Pronunţată în şedinţă publică azi,26.10.2012 ,la sediul Tribunalului Mehedinţi.
Amână cauza pentru convocarea Adunării Creditorilor în vederea exprimării punctului de vedere cu privire la cererea de închidere a procedurii.
Amână cauza pentru soluţionarea definitivă şi irevocabilă a dosarului având ca obiect antrenarea răspunderii personale a administratorului social.
continuare procedură.
continuare procedură
continuare procedură.
termen la 23.02.2012, pentru soluţionarea dosarului având ca obiect antrenar răspundere administratori sociali.
continuare procedură.
se va cita Anghel Anastasie cu menţiunea de a răspunde la interogator. Continuare procedură.
continuare procedură.
Administratorul social Abghel Anastase va depune la dosar rezultatul cercetărilor penale in urma plângerii penale . 2.se vor cita pârâţii lipsă cu menţiunea de a răspunde la interogator.
conform art 244 c.p.civ
supendat conform art 244 c.p.civ
1179/101/2008 - termen 17.06.2010 continuare procedură 1179/101/F2/2008 av Martinescu penru pârâtul Anghel Atanasie solicită termen pentu a depune ate din care să rezulte staiul cercetarilor penale efectuate la plingerea prealabilă a acestuia , pentru savirsirea infractiunii de inşelăciune
av Martinescu Claudia pentru pârâtul Anghel Atanasie va face dovada stadiului cercetarilor penale efectuiate la sesizarea clientului sau.
1. continuare procedură 2. Părţile vor observa răspunsul la obiectiunile formulate la raportul de expertiză
majoreaza onorariu de expert cu suma de 200 lei, in total 700 lei. Av Stanoiu Cristian va depune dovada achitării onorariului de expert.
pentru a se răspunde la obiectiunile formulate la raportul de expertiză de către expert. se vor cita pârâţii lipsa cu menţiunea să observe raportul de expertiză.
continuare procedură
se va repeta adresa către expert Constantinescu Irina
Numeste expert pe Constantinescu Irina Onorariu de 500 lei va fi achitat de pârâţii Cotarcea Lucian şi Vânt Catalin Victor.
continuare procedură
se or cita pârâţii lipsă cu duplicat de pe întâmpinarea depusă de pârâtul Anghel Anastasie
se vor cita părţile lipsă
lipsa părtilor
pentru a se cita părţile lipsa cu duplicat intimpinari a fost admisa cererea de amâare depusă de av Blendea Daniel
admite cererile de amânare depuse de pârâţii Anghel Atanasie,, P****** I***** Vint Catalin şi Cotarcea Lucian
a fost depus tabelul definitiv modificat al creanţelor care se va afişa la uşa instanţei şi a fost comunicat creditorului Administratia Finantelor Publice Turnu Severin - termen 17.09.2009 a fost depusă cerere de antrenare răspundere administratori sociali, se va constitui dosar anexă in care se vor cita pârâţii cu duplicat şi cu menţiunea să raspunda la interogator - 11.06.2009
Admite actiunea cu recurs
se va cita pârâtul Bloju Catalin Mircea cu menţiunea de a răspunde la interogator.
continuare procedură cu termen la 14.05.2009 2. se va forma dosar anexă având ca obiect anulare acte frauduloase seva cita pârâtul cu duplicat acţiune şi cu menţiunea de a răspunde la interogator. termen 2.04.2009
continuare procedura
cpontinuare procedura
continuare procedură
Admite cererea dispune deschiderea procedurii de faliment privind pe debitoarea SC Euro Consulting Comert Grup SRL Dispune numirea ca lichidator a IP Liqoidation IPURL , cu un onorariu de 2000 lei ce va fi achitat de debitoare. cu recurs.
cerere de amânare din partea apărătorului debitoarei.
se solicita termen pentru a se depune un plan de reorganizare
cerere de amânare apărător debitoare.
se acordă un ultim termen pentru depunerea planului de reorganizare
pentru a se depune un plan de reorganizare
cerere amânare debitoare
procedura viciată cu debitoare. se vor cita administratorii sociali cu mentiunea de a răspunde la interogator