S* G****** S**
ReclamantB** F****** C*******
PârâtAdmite cererea formulată de reclamanta S.C. GEODANI S.R.L., , în contradictoriu cu pârâtul BIŢ FLORIAN CRISTIAN. Obligă pârâtuL la plata către reclamantă a sumei de 220 euro, plătibilă la cursul în lei al BNR din ziua plăţii, reprezentând debit principal. Obligă pârâta la plata penalităţilor de întârziere de 0,1% pe zi de întârziere, de la data de 31.08.2008 până la data plăţii efective, fără ca aceste penalităţi să depăşească echivalentul in lei a 220 euro. Obligă pârâta la plata sumei de 50,5 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, de la 02.03.2009. PREŞEDINTE
În vederea deliberării, amână pronunţarea hotărârii la data de 02.03.2009.
Pentru a se cita reclamanta cu menţiunea de a preciza valoarea în lei a pretenţiilor solicitate, în vederea calculării taxei de timbru, amână judecarea cauzei pentru data de 23.02.2009.
Pentru ca reclamanta să precizeze valoarea în lei a pretenţiilor solicitate, în vederea calculării taxei de timbru, amână judecarea cauzei pentru data de 26.01.2009.