P**** S******
ReclamantB****** A********
PârâtT**** E********
PârâtM** G***** P*** P*****
PârâtC******** L**** G*****
PârâtPRON. 7 OCT. 2010 Admite acţiunea. Constată că reclamanta a dobândit prin uzucapiune dreptul de proprietate asupra imobilului teren in suprafata de 71 mp situat în mun. Galaţi , str. Lozoveni (Popa Sapca) nr. 165. Dispune ieşirea din indiviziune a părţilor şi, ca efect al partajului, dispune atribuirea către reclamanta Pavel Steluta a lotului individualizat prin punctele ABCD, in suprafata totala de 871 mp,aşa cum este identificat în expertiza si suplimentul la raportul de expertiza realizată de expert Radu Cornelia (filele 64-68, 91, 92 dosar), expertiză ce face parte integrantă din prezenta hotărâre. Dispune atribuirea către pârâtii B****** A******** si Teaca Elisabeta a lotului individualizat prin punctele ABMN în suprafaţă totală de 60 mp teren, aşa cum este identificat în expertiza si suplimentul la raportul de expertiza realizată de expert Radu Cornelia (filele 64-68, 91, 92 dosar), expertiză ce face parte integrantă din prezenta hotărâre. Dispune comunicarea prezentei hotărâri, după rămânerea definitivă şi irevocabilă, către DGFP – AFP Galaţi şi OCPI Galaţi.
Termen:29.09.2010 - pentru audierea martorilor propusi de reclamanta;
lipsă supliment la raportul de expertiză
pentru lipsă expertiză
Amana pronuntarea la data de 13.01.2010 Amana pronuntarea la data de 21.01.2010 Repune cauza pe rol pentru completarea probatoriului. Fixeaza termen de judecata la data de 24.02.2010, sala 5, timpul 1, pentru cand se vor cita partile .
lipsă de procedură cu pârâta
În temeiul art. 6 din CEDO pentru ca părţile să aibă dreptul la un proces echitabil şi dreptul de a fi judecate de o instanţă independentă şi imparţială şi în temeiul Hotărârii Adunării Generale din data de 28.08.2009 a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Galaţi urmează a amâna judecarea cauzei
pt rap de expertză şi adm probe.
Pentru lipsă procedură
lipsă procedură cu pârâţii
lipsă procedură pârâţi
pentru achitarea taxei de timbru