Dosar 1407/303/2008 din 20.02.2008

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1407/303/2008
Data dosar:
20.02.2008
Instanta:
Judecătoria Sectorul 6 București
Departament:
......
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 06.05.2008 la ora 12:30

    Complet: C5
  • Soluţionare

    Admite plângerea contravenţională. Anulează procesul - verbal de contravenţie. Obligă intimata la plata cheltuielilor de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 08.04.2008 la ora 12:30

    Complet: C5
  • Încheiere

    Faţă de relaţiile comunicate de către intimată şi INEP, având în vedere şi natura urgentă a prezentei cauzei, în conformitate cu dispoziţiile art. 188 alin.1 C. proc. civ., urmează a se emite mandat de aducere pe numele martorului Vasile Petrică. Pentru a da posibilitatea intimatei să certifice pentru conformitate cu originalul împuternirea nr. 10885/26.04.2007 aflată la fila 26 din dosar sau să semneze şi să ştampileze întâmpinarea formulată, în conformitate cu dispoziţiile art. 115 al.4 Cod procedură civilă, raportat la art.67 Cod procedură civilă

  • Sedinta din data de 11.03.2008 la ora 12:30

    Complet: C5
  • Încheiere

    În baza dispoziţiilor art. 167 Cod procedură civilă, urmează a încuviinţa pentru petentă proba cu înscrisurile existente la dosar, apreciind că această probă este pertinentă, concludentă şi utilă soluţionării cauzei, Având în vedere conţinutul procesului-verbal de contravenţie, precum şi susţinerile părţilor formulate în plângere şi întâmpinare, instanţa - în baza rolului activ, în conformitate cu dispoziţiile art. 129 alin. 5 Cod procedură civilă – dispune administrarea probei testimoniale cu martorul Petrică Vasile, apreciind, că această probă este pertinentă, concludentă şi utilă solutionării cauzei, conform art. 167 Cod procedură civilă. În consecinţă, va emite 2 adrese: una către intimată iar cealălaltă către INEP, pentru a se comunica actualul domiciliu sau reşedinţa martorului Petrică Vasile şi va pune în vedere reprezentantului contestatoarei să efectueze demersuri pentru a afla dacă numitul Petrică Vasile mai are calitatea de angajat al societăţii pe care o reprezintă iar, în caz afirmativ, să indice datele de identificare ale acestuia.

Flux dosar


Actualizare GRPD