S****** M******
PetentI************ D* P****** J******* B*******
IntimatAdmite în parte plângerea. Înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale aplicată petentului prin procesul verbal seria PCA nr. 3090562/1.02.2008 cu avertisment.
Văzând lipsa părţilor, constată necesar emiterea unei adrese petentului cu menţiunea de a preciza dacă mai stăruie în plângerea contravenţională formulată şi să se prezinte în instanţă pentru a formula probe în dovedirea plângerii, în caz contrar aceasta se va soluţiona cu înscrisurile depuse la dosar, acordă termen şi, Amână judecarea cauzei la 27 mai 2008, pentru când: - se va emite adresă petentului, în sensul celor arătate mai sus; - se va cita petentul; - intimatul are T.C.
Văzând lipsa petentului, constată necesar acordarea unui termen pentru a i se comunica acestuia duplicatul întâmpinării şi, Amână judecarea cauzei la 23 aprilie 2008, pentru când: - se va cita petentul cu duplicatul întâmpinării; - intimatul are T.C.