L****** G************
ReclamantG***** D****** N*******
PârâtRespinge actiunea civila formulata de reclamantul LACATUS GABRIEL-DORIN, cu domiciliul in Buzias, str.T.Brediceanu nr.20, jud.Timis in contradictoriu cu parata GARBAN DANIELA NICOLETA, cu domiciliul in Timisoara, str.E.Gojdu nr.5, ap.4, jud.Timis. Fara cheltuieli de judecata. Cu drept de recurs in 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica din data de 26.04.2010.
Amana pronuntarea cauzei la data de 26.04.2010, pentru cand reclamantul va depune concluzii scrise. Pronunţată în şedinţa publică din 19.04.2010.
Amână judecarea cauzei la data de 19.04.2010, pentru cand se va cita martorul Florea Dorinel, domiciliat in Buzias, str.Tiberiu Brediceanu nr.8, jud.Timis cu mentiunea de a se prezenta in instanta in vederea audierii sub sanctiunea unei amenzi judiciare. Pronunţată în şedinţa publică din 22.02.2010.
Admite cererea formulata de reprezentanta reclamantului. Inlocuieste martorul Peri Smaranda cu martorul Florea Dorinel. Pune in vedere reprezentantei reclamantului sa prezinte martorul in vederea audierii. Amână judecarea cauzei la data de 22.02.2010, pentru cand reclamantul se va conforma dispozitiilor instantei. Pronunţată în şedinţa publică din 25.01.2010.
Admite cererea de amanare a cauzei formulata de reprezentantul paratei. Proroga punerea in discutie a cererii de inlocuire a martorului Peri Smaranda formulata de reprezentanta reclamantului la urmatorul termen de judecata. Amână judecarea cauzei la data de 25.01.2010, pentru cand partile au TC. Pronunţată în şedinţa publică din 14.12.2009.
Pune in vedere reprezentantei reclamantului sa depuna precizare privind adresele martorilor in vederea citarii acestora, prin serviciul registratura, in termen de 5 zile, sub sanctiunea decaderii din proba. Amână judecarea cauzei la data de 14.12.2009, pentru cand se va cita parata cu mentiunea „personal la interogatoriu sub sanctiunea prevederilor art.225 C.p.c.” si se va emite adresa catre Baroul Timis in vederea comunicarii faptului daca Speri Smaranda figureaza pe tabloul avocatilor din cadrul acestui barou. Pronunţată în şedinţa publică din 2.11.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 2.11.2009, pentru cand se vor mentine dispozitiile din incheierea de sedinta anteriora, respectiv reclamantul ne va comunica adresele de domiciliu ale martorilor in vederea indeplinirii procedurii de citare cu acestia si se va cita parata cu mentiunea „personal la interogatoriu sub sanctiunea prevederilor art.225 C.p.c”. Pronunţată în şedinţa publică din 21.09.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 21.09.2009, pentru cand se va emite adresa catre reclamant pentru a ne comunica adresele de domiciliu ale martorilor in vederea indeplinirii procedurii de citare cu acestia si se va cita parata cu mentiunea „personal la interogatoriu sub sanctiunea prevederilor art.225 C.p.c”. Pronunţată în şedinţa publică din 22.06.2009.
Incuviinteaza proba testimoniala cu martorii Buruga Valentin si Speri Smaranda solicitata de reprezentanta reclamantului. Pune in vedere reprezentantei reclamantului sa prezinte martorul Buruga Valentin in vederea audierii. Incuviinteaza proba testimoniala solicitata de parata. Pune in vedere paratei sa depuna precizare privind numele si adresele martorilor, in termen de 5 zile, prin serviciul registratura. Incuviinteaza proba cu interogatoriul paratei solicitata de reprezentanta reclamantului. Amână judecarea cauzei la data de 22.06.2009, pentru cand se vor cita martorul Speri Smaranda la Baroul Timis si parata cu mentiunea „personal la interogatoriu sub sanctiunea prevederilor art.225 C.p.c”. Pronunţată în şedinţa publică din 25.05.2009.
Ia act de cerere de renuntare la judecata formulata de reclamant cu privire la petitul vizand contravaloarea lipsei de folosinta a imobilului. Admite cererea de amanare a cauzei formulata de reclamant. Pune in vedere reclamantului sa propuna probe in sustinerea actiunii. Amână judecarea cauzei la data de 25.05.2009, pentru cand partile au TC. Pronunţată în şedinţa publică din 11.05.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 11.05.2009, pentru cand se va cita parata cu mentiunea de a se conforma prevederilor art.132 al.1 C.p.c., in sensul de a formula intampinare la precizarea de actiune, cu un exemplar de pe aceasta. Pronunţată în şedinţa publică din 13.04.2009.
Pune in vedere reprezentantului reclamantei sa precizeze valoarea despagubirilor solicitate in vederea stabilirii taxei judiciare de timbru. Amână judecarea cauzei la data de 13.04.2009, pentru cand reclamantul se va conform dispozitiilor instantei. Pronunţată în şedinţa publică din 02 Martie 2009.
Suspendă judecarea cauzei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică din 8.12.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 8.12.2008, pentru cand se va reclamantul cu mentiunea de a indica valoarea pretentiilor solicitate in vederea stabilirii taxei judiciare de timbru, cu un exemplar al intampinarii si se va emite adresa catre Arhiva Judecatoriei Timisoara in vederea acvirarii dosarului nr.5482/325/2006. Pronunţată în şedinţa publică din 10 Noiembrie 2008.