Dosar 16255/63/2008 din 24.09.2008

cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 16255/63/2008
Data dosar:
24.09.2008
Instanta:
Tribunalul Dolj
Departament:
Secţia Penală
Obiect:
cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 04.02.2009 la ora 10:30

    Complet: C1
  • Soluţionare

    SP 39 Respinge cererea de întrerupere a executării pedepsei formulată de condamnatul G**** M*****, , deţinut în Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova. Obligă petentul la 100 lei cheltuieli judiciare statului din care suma de 40 lei reprezintă onorariu avocat oficiu. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică din data de 04 februarie 2009.

  • Sedinta din data de 10.12.2008 la ora 10:30

    Complet: C1
  • Amânat

    Se va repeta adresa către Institutul de Medicină Legal Craiova pentru a se întocmi o expertiză medico-legală în care să se precizeze ce afecţiuni prezintă condamnatului precum şi dacă boala de care suferă îl pune în imposibilitatea de a executa pedeapsa, cu menţiunea că taxa pentru efectuarea expertizei medico-legale se va face din fondurile Ministerului Justiţiei alocate Tribunalului Dolj. Se va emite adresă către Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova pentru a–l prezenta pe condamnat la sediul Institutului de Medicină Legal Craiova în vederea expertizării. Amână judecarea cauzei la 04 februarie 2009 pentru când se va cita petentul condamnat G**** M***** în Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Decembrie 2008.

  • Sedinta din data de 12.11.2008 la ora 10:30

    Complet: C1
  • Amânat

    Se va repeta adresa către Institutul de Medicină Legal Craiova pentru a se întocmi o expertiză medico-legală în care să se precizeze ce afecţiuni prezintă condamnatului precum şi dacă boala de care suferă îl pune în imposibilitatea de a executa pedeapsa, cu menţiunea că taxa pentru efectuarea expertizei medico-legale se va face din fondurile Ministerului Justiţiei alocate Tribunalului Dolj. Se va emite adresă către Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova pentru a–l prezenta pe condamnat la sediul Institutului de Medicină Legal Craiova în vederea expertizării. Amână judecarea cauzei la 10 decembrie 2008 pentru când se va cita petentul condamnat G**** M***** în Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Noiembrie 2008.

  • Sedinta din data de 15.10.2008 la ora 10:30

    Complet: C1
  • Amânat

    Efectuarea unei adrese către Institutul de Medicină Legal Craiova pentru a se întocmi o expertiză medico-legală în care să se precizeze ce afecţiuni prezintă condamnatului precum şi dacă boala de care suferă îl pune în imposibilitatea de a executa pedeapsa, cu menţiunea că taxa pentru efectuarea expertizei medico-legale se va face din fondurile Ministerului Justiţiei alocate Tribunalului Dolj. Se va efectua o adresă către Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova pentru a–l prezenta pe condamnat la sediul Institutului de Medicină Legal Craiova în vederea expertizării. Amână judecarea cauzei la 12 noiembrie 2008 pentru când se va cita petentul condamnat în Penitenciarul de Maximă Siguranţă Craiova. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Octombrie 2008.

Flux dosar


Actualizare GRPD