C****** I* M*****
Recurent InculpatM**** M***** - M****
Parte vătămatăM****** C*****
MartorZ***** I****
MartorM**** M***********
Parte vătămatăAdmite recursul inculpatului Covaciu Marcel. Reţine în favoarea acestuia art.74 lit.a, c Cod penal. Reduce pedeapsa pentru art.208-209 Cod penal de la 3 ani închiksoare la 1 an închisoare. Reduce pedeapsa pentru OUG 195/2002 de la 1 an la 10 luni închisoare. Contopeşte pedepsele în pedeapsa cea mai grea de 1 an închisoare şi face aplicarea art.81 Cod penal.
Amână soluţionarea recursului pentru termenul din 26 iunie 2008, cam.65, ora 9,oo, faţă de cererea de amânare formulată de apărătorul ales al inculpatului recurent .
Amână soluţionarea recursului pentru termenul din data de 5 iunie 2008, et. II cam.65, ora 9,00, faţă de cererea de amânare depusă la dosar de inculpatul recurent în vederea angajării unui avocat.