S*** L* G******** S***** C******
ReclamantF****** A**
PârâtŞ***** E****
PârâtAdmite acţiunea. Constată că părţile au încheiat în mod valabil o convenţie de vânzare-cumpărare, hotărârea pronunţată urmând să ţină loc de act autentic.
Încuviinţează administrarea probei testimoniale şi luarea unor interogatorii pârâtelor. Amână judecarea cauzei pentru a fi audiat martorul propus de reprezentantul societăţii reclamante. Pentru următorul termen se pune în vedere reprezentantului societăţii reclamante să prezinte pe martorul Stamin Nicolae, pentru a fi audiat.
Amână judecarea cauzei având în vedere lipsa de procedură cu pârâta Ş***** E****, Pentru următorul termen se pune în vedere reprezentantului societăţii reclamante să depună la dosar diferenţa de taxă de timbru în cuantum de 97 lei şi timbru judiciar în valoare de 2,7 lei - sub sancţiunea anulării acţiunii ca fiind insuficient timbrată -, să facă demersurile necesare pentru a indica adresa actuală a acestei pârâte, pentru a fi citată - sub sancţiunea suspendării judecării cauzei în conformitate cu dispoziţiile art. 155 ind. 1 C.pr.civ. - şi, totodată, să depună la dosar o copie a certificatului constatator emis de Registrul Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, cu privire la societate, şi o copie a procurii autentificate sub nr. 933/07.12.2007 de B.N.P. Cârstea Terezia. Se va cita pârâta Ş***** E**** - după ce va fi indicată domiciliul actual al acesteia.