S***** I**
ReclamantP*** G*******
PârâtS******** P***** C******** R**** P****** D* C******** Ş* Î************ A V********** V******
PârâtRespinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului, ca neîntemeiată. Admite acţiunea, astfel cum a fost precizată la fila 16 dosar. Constată că între părţi a intervenit în luna iunie a anului 2006 o convenţie, prin care reclamantul, în calitate de vânzător, a vândut pârâtului, în calitate de cumpărător, un autovehicul cu nr. de înmatriculare VL 02 BWD, marca Aro, seria şasiu 2521/96, în schimbul sumei de 7.000 lei. Obligă pârâtul să se prezinte, în termen de 30 de zile de la data rămânerii definitive a hotărârii, la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor Vâlcea, în vederea solicitării transcrierii transmiterii dreptului de proprietate asupra vehiculului cu nr. de înmatriculare VL 02 BWD, marca Aro, seria şasiu 2521/96, de la reclamant în calitate de vânzător, către pârât, în calitate de cumpărător. Obligă pârâtul al plata către reclamant, a cheltuielilor de judecată în cuantum de 320,3 lei. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 07.04.2009
Amână cauza la 07 aprilie 2009, pentru lipsa relaţiilor solicitate la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere Înmatriculare a Vehiculelor Vâlcea.
Amână cauza pentru a se solicita relaţii la Serviciul Înmatriculări Auto.
Amână cauza pentru lipsa martorului propus de reclamant-în suplimentarea probatoriului.
Amână cauza pentru a fi citaţi în cauză Serviciul Public Comunitar Rergim Permise de Conducere şi Înmatriculare a VehiculelorVâlcea, fiul pârâtului-Popa Gabriel şi amrtorul propus în suplimentare, de către reclamant.
Amână cauza pentru a se administra probatoriul.
Amână cauza -având în vedere cererea de amânare înaintată la dosar de către reclamant.