A**** F*****
ContestatorI***** P******* J*** T********
IntimatAdmite plângerea contravenţională formulată de contravenientul A**** F***** domiciliat în comuna Saelele,judeţul Teleorman împotriva procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria AZ nr. 0829520 încheiat la data de 11.09.2008 de Poliţia Lunca,judeţul Teleorman pe care îl anulează ca netemeinic şi nelegal şi exonerează pe contravenient de amenda contravenţională aplicată în cuantum de 500 lei. Cu drept de recurs în 15 zile libere de la comunicare. Pronunţată azi,17 noiembrie 2008,în şedinţă publică.
Amână judecarea plângerii pentru lipsa martorului din lucrări Căzănaru Vasilica şi fixează termen de judecată la data de 17 noiembrie 2008, completul 2 civil;termenul de judecată este dat în cunoştinţa contestatorului pentru când se vor cita : intimata şi martorul din lucrări Căzănaru Vasilica . Pronunţată astăzi 27 octombrie 2008 în şedinţă publică .
Admite proba cu martorii Mosor Minică şi Ciugulea Ciucurel,probă solicitată de către contestator. Amână judecarea plângerii în vederea audierii martorilor şi fixează termen de judecată la data de 27 octombrie 2008, completul 2 civil;termen pentru când se vor cita : intimata,martorii propuşi de contestator şi martorul din lucrări Căzănaru Vasilica . Pronunţată astăzi 13 octombrie 2008 în şedinţă publică .