L*** I**
CondamnatÎn baza art. 455 raportat la art. 453 al.1, lit. c, C. pr. pen. respinge cererea formulată de petentul condamnat ca neîntemeiată. În baza art. 192 al.2 C. pr. pen. obligă petentul la plata sumei de 150 lei cu titlu de cheltuieli judiciare către stat, onorariul apărătorului din oficiu urmând a fi înaintat din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare şi de la pronunţare pentru procuror.
Amână cauza la data de 19.02.2009. Revenirea cu adresă către Primăria comunei Gura Ocniţei, judeţul Dâmboviţa, în vederea efectuării referatului de anchetă socială privind condiţiile materiale şi de sănătate ale numitei Lupu Cornelia, sora petentului condamnat, în atenţia d-lui primar că va fi amendată persoana care are această atribuţie. Citează petentul condamnat la Penitenciarul Mărgineni.
Amână cauza la data de 22.01.2009. Revenirea cu adresă către Primăria comunei Gura Ocniţei, judeţul Dâmboviţa, în vederea efectuării referatului de anchetă socială privind condiţiile materiale şi de sănătate ale numitei Lupu Cornelia, sora petentului condamnat. Citează petentul condamnat la Penitenciarul Mărgineni.
Revine cu adreseă către Primăria comunei Gura Ocniţei, judeţul Dâmboviţa, în vederea efectuării unui referat de anchetă socială privind condiţiile materiale şi de sănătate ale familiei petentului condamnat. Amână cauza la data de 11.12.2008.
LA 13.11.1008 PENTRU LIPSA REFERATULUI DE ANCHETĂ SOCIALĂ.