S* C****** J****** S*
ContestatorA***** G*******
IntimatIa act de renunţarea la judecata cererii având ca obiect contestaţie la executare, formulată de contestatoarea S.C. CRISTAL JUPITER S.A., cu sediul în mun. Mangalia, staţiunea Cap Aurora, Hotel Cristal, jud. Constanţa, în contradictoriu cu intimatul A***** G*******, cu domiciliul în mun. Câmpina, str. Romaniţei, nr.31, jud. Prahova. Cu drept la recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 05.11.2015.
Incheiere finala dezinvestire 1754/2015 din 05.11.2015Dispune citarea intimatului la domiciliul indicat de contestatoare.
Incheiere de sedinta din 24.09.2015Constată că motivele care au condus la suspendarea judecăţii cererii formulate de contestatoarea S.C. Cristal Jupiter S.A. în contradictoriu cu intimatul A***** G******* subzistă şi în prezent. Definitivă. Cu recurs cât timp durează suspendarea. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07.02.2013.
Incheiere suspendare din 07.02.2013Respinge cererea de repunere pe rol, constată suspendată cauza.Cu recurs cât timp durează suspendarea.
Respinge cererea de perimare formulată de A***** G*******. Constată cauza în stare de suspendare. Cu recurs pe durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 03.02.2010.
INSTANŢA: Pentru respectarea dispoziţiilor art.11 din legea nr.304/2004 referitoare la principiul continuităţii completului , dat fiind că nu s-a procedat, printr-o hotărâre a Colegiului de conducere al Judecătoriei Mangalia, la desfiinţarea completului de judecată nr.1, situaţie în care ar fi fost incidente dispoziţiile art.99 alin.11 din R.O.I, DISPUNE: Amână judecarea cauzei. Prorogă discutarea excepţiei invocată de apărătorul intimatului, pentru următorul termen de judecată. Se va cita contestatoarea. Stabileşte termen de judecată la data de 03.02.2010. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 09.12.2009.
În baza dispoziţiilor art. 244 pct.2 din C.Pr.Civilă dispune suspendarea cauzei până la soluţionarea dosarului penal nr. 630/P/2007 aflat în cercetare la Parchetul de pe lângă Tribunalul Constanţa, astfel cum rezultă din adresa nr. 630/P23.09.2008 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Mangalia. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică azi 27.10.2008.
Instanţa admite cererea de amânare a judecării cauzei formulată de intimat, în vederea angajării unui apărător.