N******* C*********
ReclamantS***** R**** P*** C******* N******** D* A********* Ş* D****** N******** D** R****** S*** P*** D******* R******** D* D****** Ş* P***** C***
PârâtC****** P***** A******** L**** N** 1*******
PârâtS***** R**** P*** C******* N******** D* A********* Ş* D****** N******** D** R****** S**
PârâtAdmite excepţia lipsei capacităţii procesuale a pârâtei Comisia pentru aplicarea Legii nr.198/2004 Feleacu şi respinge acţiunea împotriva acestei pârâte, fiind formulată împotriva unei persoane fără capacitate de folosinţă. Admite acţiunea formulată şi precizată de reclamantul N******* C********* împotriva pârâtului STATUL ROMÂN prin COMPANIA NAŢIONALA DE AUTOSTRĂZI SI DRUMURI NAŢIONALE DIN ROMÂNIA SA şi, în consecinţă: Dispune anularea parţială a hotărârii nr.30/2008 a Comisiei pentru aplicarea Legii nr.198/2004 Feleacu. Stabileşte cuantumul despăgubirilor pentru întreaga suprafaţă de teren expropriată sau afectată de lucrări, din imobilul situat în comuna Feleacu, sat Feleacu, tarla 9, parcela 188, număr cadastral 813/1, 813/2 şi 813/3, teren în suprafaţă de 7200 mp, la suma de 74.720 lei şi obligă pârâtul să achite reclamantului această sumă. Obligă pârâtul să achite reclamantului suma de 6805 lei, cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs in 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.04.2013.
Hotarare 208/2013 din 05.04.2013Amână pronunţarea pentru data de 5 aprilie 2013.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 04.04.2013PT.04.04.2013
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 28.03.2013pt.28.03.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.03.2013pentru studierea raspunsului la obiectiuni
Incheiere de sedinta din 21.02.2013lipsa răspuns la obiecţiuni
Incheiere de sedinta din 24.01.2013s-au incuviintat obiectiunile reclamantului la raportul de expertiza de evaluare, pentru comunicare
pentru a se solicita expertilor Petric şi Florea a arăta dacă îşi însuşesc răspunsul la obiecţiuni semnat doar de expertul Colţan şi pentru lipsă de apărare. Prorogă a se pronunţa asupra obiecţiunilor formulate la raportul de expertiză de evaluare.
În vederea studierii raportului de expertiză de evaluare şi în vederea revenirii cu adresa către experţii în specialitatea topografie.
În vederea efectuării conlpetării la raportul de expertiză şi în vederea formulării răspunsului la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză.
În vederea comunicării şi studierii raportului de expertiză.
în vederea revenirii cu adrese la d-nii experţi pentru efectuarea şi depunerea la dosar a raportului de expertiză în specialitatea topo dispus în cauză.
revenire cu adresă către experţii topo
lipsa răspunsului la obiecţiuni, revenire cu adresă experţi.
încuviinţează în parte obeicţiunile faţă de raportul de expertiză, încuviinţează efecturea unei expertize în specialitatea topografie.
În vederea studierii raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză. s-a pus în vedere repr. recl să depună la dosar dovada achitării diferenţei de 600 lei pentru d-nul expert Fosti şi 1360 lei pentru d-nul expert Martin.
revenire cu adresă către expert
revenire adresă expert
REVENIRE CU ADRESA CATRE EXPERTI
Revenire cu adrese către experţi
Lipsă raportul de expertiza
Lipsa raportului de expertiză.
Lipsa raportului de expertiză dispus a fi efectuat în cauză. S-a dispus revenirea cu adresă către d-nul expert.
Lipsa raportului de expertiza. Dispune citarea recl cu menţiunea de a depune la dosar a unei expertizze topografice extrajudiciare de identificare a terenului ce urmează a se comunica expertului de efectuează expertiza judiciară.
In conformitate cu Hotarârea Adunarii Generale a judecătorilor Tribunalului Cluj, din data de 31 aug.2009.
Cerere de amânare încuviinţată, având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus în cauză. S-a dispus revenirea cu adrese la expertţii din comisia de experţi.
revenire cu adrese către comisia de expertiză umită în cauză.
revenire cu adresa.
În vederea efectuării unui raport de expertiză de către o comisie de experţi
cerere de amânare
În vederea studierii întâmpinării
LA CEREREA DE AMANARE A CAUZEI A REPREZ. RECL. AV. TOMOAIA LUMINITA PE MOTIV CA SE AFLA IN CONCEDIU DE ODIHNA