I***** E****
ReclamantB******* C*********
PârâtZ*** N******
PârâtZ*** N****** A****** L* U** I********
PârâtAdmite acţiunea, avînd ca obiect revendicare imobiliară, formulată de reclamanta I***** E****, domiciliată în sat Secu, oraş Bicaz, jud. Neamţ, în contradictoriu cu pârâţii B******* C********* şi Z*** N******, ambii domiciliaţi în com. Taşca, jud. Neamţ. Obligă pîrîţii să lase reclamantei în deplină proprietate şi liniştită posesie terenul de 1000 m.p. ( 534 m.p. ocupat de B******* C********* şi 466 m.p. ocupat de Z*** N******) situat în intravilan Taşca, punct Dăndeni, jud. Neamţ, cu vecinii: - N: Zaiţ Pantelimon ( fost fost Nistor N. Eleonora - lot 4); - E: drum acces; - S Adărăbăniţei Elena (lot 2); - V: puncte topo 139 - 140 (schiţă expert Văcăraşu, f. 71 dosar, contur roşu). Ridică amenda de 300 lei, aplicată expertului Văcăraşu Ioan prin încheierea di 29.06.2011 (f. 212). Respinge cererea pîrîţilor de constatare a dobîndirii dreptului de proprietate prin uzucapiune. Obligă pîrîţii să plătească reclamantei cheltuieli de judecată, astfel: - B******* C********* - 293 lei; - Z*** N****** - 293 lei. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 31.01.2012.
Respinge cererea de recuzare a completului de judecată învestit cu soluţionarea cauzei înregistrată cu nr. 2423/188/2008, ca inadmisibilă. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică azi, 30.01.2012.
Pentru a depune concluzii scrise în cauză, amînă pronunţarea la data de 31.01.2012.
Încuviinţează cererea şi acordă termen de judecată la data de 24.01.2012.
Pentru alte motive.
Faţă delipsa motivată a apărătorului reclamantei.
Având în vedere Hotărârea Colegiului de conducere nr. 6 din data de 03.05.2011 prin care s-a hotărât desfiinţarea completul de judecată cu indicativ Cpmf 7 începând cu data de 01.09.2011, învestit iniţial cu soluţionarea cauzei, procedându-se conform art. 99 alin. 11 din Regulamentul de Ordine Interioară al Instanţelor Judecătoreşti la repartizarea ciclică a dosarelor, s-a stabilit repartizarea cauzei la complet cu indicativ Cc 2 cu termen de judecată la data de 04.10.2011 pentru când se va reveni cu adresă către expert.
Pentru a se reveni cu adresă către expert, sub sancţiunea amendării, acordă termen de judecată la data de 29.06.2011
Pentru a se reveni către expert şi pentru a se emite adresă către Primăria Taşca, acordă termen de judecată la data de 18.05.2011.
Pentru a se audia martorii cu privire la posesie, acordă termen de judecată la data de 06.04.2011.
Pentru a se reveni cu adresă către expert, acordă termen de judecată la data de 02.03.2011.
Amână judecarea cauzei la data de 26.01.2011, ora 9,30 faţă de lipsa procedurii de citare cu pîrîtul Zaiţ, şi pentru a se efectua Notă telefonică cu expertul Văcăraşu, să indice motivul pentru care nu a răspuns la adresă,cu revenire la adresă, să urgenteze lucrarea.
Pentru a se reveni cu adresă către expert şi Judecătoria Piatra Neamţ, acordă termen de judecată la data de 08.12.2010.
Faţă de lipsa relaţiilor, acordă termen de jduecată la data de 13.10.2010.
pentru a se reveni cu adresă la expert în vederea efectuării expertizei şi pentru a se solicita de Judecătoria Piatra Neamţ copie după sentinţa civilă nr. 1571/1969 cu menţiunea definitivă şi irevocabilă, acordă un nou termnen de judecată la data de 01.09.2010
Pentru a se reveni cu adresă către expert şi a se emite adresă către Hidroelectrica, acordă termen de judecată la data de 09.06.2010
Pentru relaţii şi revenirea cu adresă către expert, acordă termen de judecată la data de 28.04.2010.
Pentru a se emite adresă către Arhiva Naţională în vederea înaintării actului de proprietate al reclamantei, fişa strămutatului şi a numiţilor Aglaia Neculai şi Z*** N******
Pentru studiul expertizei.
Pentru a se reveni cu adresă către expert.
Faţă de: Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Bicaz nr. 1 din 31.08.2009 şi Procesul-verbal al Adunării Generale a Personalului Auxiliar de Specialitate şi conex din cadrul Judecătoriei Bicaz din 01.09.2009,
Pentru a se reveni cu adresă către expert.
Amână judecarea cauzei ptr.a se reveni cu adresă expert.
Pentru efectuarea expertizei.
Pentru completarea probatoriului.
Pentru completarea probatoriului.