R******* S*****
ReclamantR******* G********
ReclamantD** I*****
PârâtP******** V*****
PârâtP******** H******** - R*****
PârâtAdmite cererea. Dispune învestirea cu formulă executorie a Sentinţei civile nr.14065/2011 a Judecătoriei Constanţa si a Incheierii nr.1343/2012 de completare a dispozitivului. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi,2.10.2012.
Admite cererea. Dispune învestirea cu formulă executorie a Sentinţei civile nr.14065/2011 a Judecătoriei Constanţa. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi,29.05.2012.
La data de 29.05.2012
Admite cererea. Dispune completarea dispozitivului Sentinţei civile nr.14065/2011 a Judecătoriei Constanţa în sensul că al doilea paragraf va avea cuprinsul,,Dispune grăniţuirea imobilului proprietatea reclamantilor de imobilul proprietatea pârâtilor prin stabilirea liniei de hotar ca fiind cea corespunzătoare coordonatelor 76-53-54-191-56-98 si 98-180-157-235,astfel cum sunt descrise la punctul 11 al Capitolului III din raportul de expertiză tehnica judiciara intocmit de expert Cucoara Cristian Constantin. Cu drept la recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi,31.01.2012.
Admite acţiunea.
La data de 05.08.2011
La data de 02.08.2011
Având în vedere că raportul de expertiză tehnică-judiciară (topo-cadastrală) răspunde la toate obiectivele, respinge obiecţiunile formulate de către reprezentantul pârâţilor P******** V***** şi Paraschiv Raluca, va acorda un nou termen de judecată
LUARE CUNOSTINTA RAPORT EXPERTIZA
Admite cererea de reexaminare. Inlatura amenda in cuantum de 200 lei aplicata Domnului expert Cocoara Cristian Constantin prin Incheierea de sedinta din data de 25.01.2011. Irevocabila. Pronunţată în şedinţă publică astăzi,12.04.2011.
lipsa raportului de expertiză topografică
faţă de lipsa raportului de expertiză
Admite cererea de reexaminare. Inlatura amenda in cuantum de 100 lei aplicata Domnului expert Cucoara Cristian prin Incheierea de sedinta din data de 22.10.2010. Irevocabila. Pronunţată în şedinţă publică astăzi,26.11.2010.
faţă de lipsa raportului de expertiză tehnică judiciară topografică
faţă de lipsa raportului de expertiză
PENTRU ADMINISTRARE PROBE
pentru a se face dovada achitării onorariului expert
În vederea refacerii raportului de expertiză. Stabileste onorariu expert in cuantum de 500 lei, in sarcina reclamantilor Ramboaca Ştefan şi Gherghina.
Califica intampinarea paratilor cerere reconventionala. Admite exceptia disjungerii cererii reconventionale si dispune formarea unui dosar separat avand ca obiect actiune in constatarea dobandirii prin uzucapiune a dreptului de servitute de vedere. Admite exceptia disjungerii celor doua capete ale actiunii principale si dispune formarea a doua dosare separate,unul avand ca obiect granituirea si celalalt obligarea paratilor la inchiderea ferestrelor. Acorda termen in dosarul avand ca obiect granituire la data de 15.01.2010,pentru a se formula concluzii fata de exceptia inadmisibilitatii actiunii. Acorda termen in dosarul avand ca obiect obligarea paratilor la inchiderea ferestrelor si in dosarul avand ca obiect constatarea dobandirii prin uzucapiune a dreptului de servitute de vedere la data de 15.01.2010 pentru a se formula concluzii fata de suspendarea judecatii in fiecare dosar in temeiul art.244 pct.1 Cpc,pana la solutionarea irevocabila a actiunii avand ca obiect granituirea. Cu drept la recurs odata cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi,06.11.2009.
amână pronunţarea la data de 06.11.2009
în temeiul dispoziţiilor art. 1 din Hotărârea nr. 5/01.09.2009 adoptată de Adunarea Generală a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Constanţa si al Procesului verbal al Adunării Generale a Personalului Auxiliar de Specialitate şi Personalului Conex din Cadrul Judecătoriei Constanta din data de 02.09.2009 conform căruia „începând din 02.09.2009 vor fi amânate toate dosarele aflate pe rolul instanţei fără a avea loc dezbateri asupra problemelor litigioase, inclusiv asupra probelor, doar menţinându-se măsurile luate la termenul anterior”, urmează a se amâna cauza la data de ………. , pentru când: rămân valabile toate dispoziţiile stabilite de instanţă în sarcina părţilor la termenul anterior; se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă.”
termen 11.09.2009 pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză
termen 29.05.2009 în vederea efecutării expertizei
termen 03.04.2009.
termen 20.02.2009
- termen 13.02.2009