V**** A*****
PetentN******** N******
IntimatN******** E****
IntimatN******** E****
IntimatŞ***** E****
IntimatAvând în vedere că prin încheierea nr.6257 din 02.06.2009 a ÎCCJ, Secţia Civilă şi de proprietate intelectuală, pronunţată în ds. nr.582/1/2009 s-a admis cererea de strămutare a judecăţii cauzei civile de faţă, dispune trimiterea cauzei spre soluţionare la Judecătoria Oneşti, cu menţinerea actelor de procedură .
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 24.06.2009 pentru când se va răspunde la excepţiile invocate.
Acordă termen ladat ade 10.06.2009 pentru când se va pune în discuţie excepţia invocată.
Constată că nu sunt incidente disp.art. 24 -27 c.pr.civ. referitoare la motivele de abţinere sau de recuzare a judecătorilor .
Amână cauza, se vor cita intimaţii lipsă, intimatul N******** N****** cu duplicat de pe înscrisurile depuse de apărătorul petentului. Acordă termen la data de 20.05.2009, pentru când se va îndeplini procedura de citare cu intimaţii lipsă, se va lua cunoştinţă de înscrisurile depuse de petent, se va pune în discuţia contradictorie a părţilor excepţia tardivităţii formulării plângerii şi excepţia lipsei calităţii procesuale active a petentului, invocate de intimata BRD Iaşi prin întâmpinarea depusă la dosar.
Admite cererea de amânare formulată de av. Farcaş pentru intimaţii Şpaiuc, în sensul acordării unui termen pentru a pregăti apărarea, având în vedere că aceasta este întemeiată. Se vor cita intimaţii lipsă, intimatul N******** N****** cu duplicat de pe înscrisurile depuse de apărătorul petentului. Amână cauza la data de 15.04.2009, pentru când se va îndeplini procedura de citare cu intimaţii lipsă, se va lua cunoştinţă de înscrisurile depuse de petent, se va pune în discuţia contradictorie a părţilor excepţia tardivităţii formulării plângerii şi excepţia lipsei calităţii procesuale active a petentului, invocate de intimata BRD Iaşi prin întâmpinarea depusă la dosar.
Admite cererea de amânare depusă de intimatul Şpaiuc George, prin serviciul registratură, în sensul acordării unui termen pentru a-şi angaja apărător. Pune în vedere petentului să depună duplicat de pe cererea de chemare în judecată şi înscrisurile ataşate pentru a fi comunicate intimaţilor Şpaiuc. Se vor cita intimaţii persoane fizice, intimatul Niculescu Nicolae cu duplicat de pe acţiune şi înscrisurile depuse la dosar, sens în care se vor dezataşa filele 14-24. Se va rectifica citativul, respectiv se va radia de pe acesta intimatul OCPI Iaşi. Amână cauza la data de 25.03.2009, pentru când se va îndeplini procedura de citare cu intimaţii, lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării depusă de intimata BRD.
. Admite cererea de amânare depusă de intimata BRD Iaşi, în sensul acordării unui termen în vederea angajării unui apărător. Se vor cita intimaţii. Pune în vedere petentului prin apărător să complinească timbrajul, respectiv să facă dovada achitării a 3 taxe de timbru a câte 8 lei şi 3 timbre judiciare a câte 0,3 lei, sub sancţiunea anulării acţiunii ca insuficient timbrată. Amână cauza la data de 04.03.2009, pentru când se va îndeplini procedura de citare cu intimaţii, se va complini timbrajul, se vor propune şi administra probele.