Momentan nu exista nici o parte in acest dosar
În baza art. 208 alin. 1 – 209 alin. 1 lit. g şi i cod pen. cu aplicarea art. 37 lit. b cod pen. : Condamnă pe inculpatul GÎNDAC MITICĂ la o pedeapsa de 3 (trei) ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat. În baza art. 71 cod pen. interzice inculpatului GÎNDAC MITICĂ drepturile prev. de art. 64 lit. a teza II a şi b cod pen. pe durata executării pedepsei. În baza art. 88 cod pen. deduce din pedeapsa aplicată perioada reţinerii şi a arestării preventive de la 30.05.2008 la zi. În baza art. 350 cod pr.pen. menţine starea de arest a inculpatului GÎNDAC MITICĂ. Ia act că partea vătămată Vaidomireanu Vasile nu s-a constituit parte civilă prejudiciul fiind integral recuperat. În baza art. 191 cod pr.pen. obligă inculpatul GÎNDAC MITICĂ la plata cheltuielilor judiciare către stat de 300 lei.
Amână pronunţarea la data de 28.11.2008.
Pe fond termen pentru lipsa raportului de expertiză. În baza art. 160b şi art. 3002 Cod procedura penala : Constată legală şi temeinică măsura arestării preventive dispuse faţă de inculpatul Gîndac Mitică. În baza art. 160 b al. 3 Cod procedura penala : Menţine arestarea preventivă a inculpatului GÎNDAC MITICĂ în cauza cu nr. 1937/P/2008 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, dispusă prin Încheierea de şedinţă nr. 17/P/30.05.2008 a Judecătoriei Medgidia, pusă în executare prin mandatul de arestare preventivă nr. 17/30.05.2008 al Judecătoriei Medgidia. Cu recurs în 24 ore de la pronunţare pentru părţile prezente şi de la comunicare pentru cele lipsă. Se va comunica Administraţiei locului de detenţie.
termen pentru lipsa raportului de expertiză medico-legală
În baza art. 160b şi art. 3002 Cod procedura penala : Constată legală şi temeinică măsura arestării preventive dispusă faţă de inculpatul GÎNDAC MITICĂ. În baza art. 160 b alin.3 Cod procedura penala : Menţine arestarea preventivă a inculpatului GÎNDAC MITICĂ în cauza cu nr. 1937/P/2008 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, dispusă prin Încheierea de şedinţă nr. 17/P/30.05.2008 a Judecătoriei Medgidia, pusă în executare prin mandatul de arestare preventivă nr. 17/30.05.2008 al Judecătoriei Medgidia. Cu recurs în 24 ore de la pronunţare pentru părţile prezente şi de la comunicare pentru cele lipsă. Pe fond amână cauza pentru lipsa expertizei medico-legale.
Respinge ca nefondată cererea inculpatului de înlocuirea măsurii arestării preventive cu obligarea de a nu părăsi localitatea. În baza art. 160b şi art. 3002 Cod procedura penala : Constată legală şi temeinică măsura arestării preventive dispuse faţă de inculpatul Gîndac Mitică. În baza art. 160 b al. 3 Cod procedura penala : Menţine arestarea preventivă a inculpatului GÎNDAC MITICĂ, în cauza cu nr. 1937/P/2008 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, dispusă prin Încheierea de şedinţă nr. 17/P/30.05.2008 a Judecătoriei Medgidia, pusă în executare prin mandatul de arestare preventivă nr. 17/30.05.2008 al Judecătoriei Medgidia.
În baza art. 160 şi art. 3001 al. 1 Cod procedura penala : Constată legală şi temeinică măsura arestării preventive dispusă faţă de inculpatul GÎNDAC MITICĂ. n baza art. 3001 al. 3 rap. la art. 160 b Cod procedura penala : Menţine arestarea preventivă a inculpatului GÎNDAC MITICĂ în cauza cu nr. 1937/P/2008 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, dispusă prin Încheierea de şedinţă nr. 17/P/30.05.2008 a Judecătoriei Medgidia, pusă în executare prin mandatul de arestare preventivă nr. 17/30.05.2008 al Judecătoriei Medgidia.