M** M****
Apelant intimat inculpat în apelul ParchetuluiS****** P****
Intimat parte civilă în apelul ParchetuluiT*** M*******
Intimat parte civilă în apelul ParchetuluiÎn baza art. 369 alin. 1 C.pr.pen. Ia act de declaraţia inculpatului M** M**** că îşi retrage apelul formulat împotriva sentinţei penale nr. 207 din 30.10.2007 pronunţată de Judecătoria Bolintin Vale. În baza art. 379 pct. 2 lit.a C.pr.pen. Admite apelul declarat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Bolintin Vale împotriva sentinţei penale nr. 207 din 30.10.2007 pronunţată de Judecătoria Bolintin Vale, pe care o desfiinţează în totalitate şi rejudecând: În baza art. 192 alin. 2 Cod penal condamnă pe inculpatul M** M**** la o pedeapsă de 3 (trei) ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de violare de domiciliu. În baza art. 20 Cod penal rap.la art. 197 alin 1 Cod penal, condamnă pe acelaşi inculpat la o pedeapsă de 4 (patru) ani închisoare pentru săvârşirea tentativei la infracţiunea de viol şi 3 (trei ) ani interzicerea drepturilor prev. de art. 64 lit.a teza a II-a, b Cod penal, pedeapsă complementară. În baza art. 211 alin 2 lit. a şi b Cod penal condamnă pe acelaşi inculpat la o pedeapsă de 7( şapte) ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie. În baza art. 33 lit. a, 34 lit. b Cod penal, inculpatul va executa pedeapsa cea mai grea de 7 (şapte) ani închisoare şi 3 (trei) ani interzicerea drepturilor prev de art. 64 lit.a teza a II-a, b Cod penal. În baza art. 71 Cod penal interzice inculpatului pe durata executării pedepsei închisorii drepturile prev. de art. 64 lit. a teza a II-a, b Cod penal. Ia act că numitele Şofelea Petra şi T*** M******* (fiicele victimei Durbac Leana ) nu s-au constituit păţi civile în cauză. În baza art. 192 alin 2 C.pr.penală, obligă pe inculpat să plătească statului suma de 1800 lei cheltuieli judiciare la fond şi în apel. Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare pentru inculpat şi de la comunicare pentru Şofelea Petra şi T*** M******* (fiicele victimei Durbac Leana). Pronunţată în şedinţă publică azi, 30.06.2009.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 30 06 2009
PENTRU LIPSA APĂRĂTORULUI APELANTULUI INCULPAT, AMÂNĂ CAUZA LA DATA DE 29.06.2009
pentru lipsa rtelaţiilor de la INML MIna Minovici Bucureşti
pentru lipsa raportului de expertiză medico legal amână cauza ladata de 18.05.2009
PENTRU LIPSA RAPORTULUI DE EXPERTIZĂ MEDICO LEGAL, AMÂNĂ CAUZA LA DATA DE 13.04.2009
pentru lipsa relaţiilor solicitate de la INML Mina Minovici Bucureşti, amână cauza la data de 23.03.2009
AMÂNĂ CAUZA LA DATA DE 09.02.2009
Admite cererea de abţinere de la soluţionarea cauzei penale ce formează obiectul dosarului nr. 2670/122/2008 al Tribunalului Giurgiu, cu termen de judecată la data de 19 ianuarie 2009, formulată de doamna judecător Lăzureanu Elisabeta. Cauza va fi soluţionată de completul constituit conform art. 98 alin. 4 din Regulamentul de Ordine Interioară al Instanţelor Judecătoreşti. Definitivă.
Admite cererea de abţinere formulată de domnul judecător Istrătescu Achim.
în vederea soluţionării cererii de abţinere formulată de doamna judecător Lăzureanu ELisabeta, amână cauza la data de 19.01.2008
ÎN VEDEREA SOLUŢIONĂRI CERERII DE ABŢINERE FORMULATĂ DE DOMNUL JUDECATOR ISTRĂTESCU ACHIM, AMÂNĂ CAUZA LA DATA DE 8 DECEMBRIE 2008