T**** C*********
Petent ReclamantI**** E******
Intimat PârâtD**** G*******
IntimatAdmite cererea.Dispune îndreptarea erorii materiale.Cu recurs.
amână pronunţarea la data de 26.11.2009. când: Admite cererea principală. Dispune sistarea stării de indiviziune prin formarea si atribuirea de loturi astfel: Lotul 1 pe care îl atribuie reclamantului, compus din dreptul de proprietate asupra terenurilor în suprafaţă de 5300 mp situat în satul Greci, judeţul Ilfov, Tarlaua nr. 19 b, Parcela 30, 5200 mp situat în satul Greci, judeţul Ilfov, Tarlaua nr. 22 b, Parcela 32 şi 14485 mp situat în satul Greci, judeţul Ilfov, Tarlaua nr. 47, Parcela 2001 (lot 1), astfel cum sunt identificate în anexa nr. 1, 2 şi 3 din raportul de expertiză topografică întocmit de expert Barbu Gheorghe. Lotul 2 pe care îl atribuie pârâtei compus din dreptul de proprietate asupra terenului în suprafaţă de 34980 mp, situat în satul Greci, judeţul Ilfov, Tarlaua nr. 47, Parcela 2001 (lot 2) identificat în anexa nr. 3 a raportului de expertiză topografică întocmit de expert Barbu Gheorghe. Respinge cererea de interventie in interes propriu, astfel cum a fost precizată, ca neintemeiata. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA PE OBIECŢIUNILE LA RAPORTUL DE EXPERTIZĂ LA DATA DE 10.11.2009, CÎND Respinge obiecţiunile formulate de intervenientul D**** G******* la raportul de expertiza topografica întocmit de expert Barbu Gheoghe ca neîntemeiate. Fixează termen la 19.11.2009 in vederea continuării judecăţii, cu citarea tuturor părţilor. Cu recurs odată cu fondul.
instanţa rămâne în pronunţare asupra admisibilităţii în principiu a cererii de intervenţie în interes propriu ; pentru ca reclamnatul să depună copie autentificată a testamentului
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale Judecătorilor nr.6/31.08.2009 privind Protestul Magistraţilor
suspenda cauza la cererea părtilor
Prin rezoluţie - s-a preschimbat termenul din 17.10.2008 la 22.09.2008 , unde dosarul a fost repartizat aleatoriu la data de 21.10.2008 C2 civil.
Admite cererea de abţinere formulată de d-nul judecător Panait Iulian.Înaintează dosarul în vederea repartizării aleatorii.Fără cale de atac.Cauza a fost repartizată aleatoriu prin serviciul de registratură,nr. cererii fiind 2927.01/94.2008 cu termen de judecată la 17.10.2008. Prin rezoluţie - s-a preschimbat termenul din 17.10.2008 la 22.09.2008 , unde dosarul a fost repartizat aleatoriu la data de 21.10.2008 C2 civil.
Pentru a se soluţiona cererea de abţinere formulată de domnul preşedinte de complet Panait Iulian-.
s-a acordat termen pentru a se luacunostintă de intimpinare
Încuviinţează cererea apărătorului reclamantului şi pentru studierea raportului de expertiză acordă termen la 17 iulie 2008.Prorogă discutarea cererii de intervenţie.
În vederea administrăriiu probatoriului.