Dosar 3041/222/2008 din 06.10.2008

furtul calificat (art. 209 C.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3041/222/2008
Data dosar:
06.10.2008
Instanta:
Judecătoria Dorohoi
Departament:
Dorohoi
Obiect:
furtul calificat (art. 209 C.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 16.11.2011 la ora 8:30

    Complet: C6
  • Încheiere

    Admite cererea de învestire cu formulă executorie formulată de creditoarea Compania Naţională de Căi Ferate CFR S.A. Bucureşti prin Sucursala Regională Iaşi împotriva debitorilor I***** D****, B******* C****** şi în consecinţă: Dispune învestirea cu formulă executorie a sentinţei penale nr. 274 din 12 martie 2009 a Judecătoriei Dorohoi pronunţată în dosarul nr. 3041/222/2008. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 16 noiembrie 2011.

  • Sedinta din data de 12.03.2009 la ora 8:30

    Complet: C7
  • Soluţionare

    Ia faţă de inculpaţii minori I***** D**** şi Bombonel Citprian măsura educativă prev. de art. 101 lit. c raportat la art. 104 Cod penal. Dispune internarea inculpaţilor minori într-un centru de reeducare. Obligă inculpaţii minori a plăti, în solidar cu părţile responsabile civilmente , părţii civile Compania Naţională de Căi Ferate CFR S.A. – sucursala Regională de Căi Ferate Iaşi, str. Gării nr.1, mun. Iaşi, jud. Iaşi, suma de 2.346,16 lei cu titlu de daune materiale. Obligă pe fiecare inculpat minor, în solidar cu partea sa responsabilă civilmente, a plăti statului câte 750 lei cheltuieli judiciare, din care onorariile avocaţilor din oficiu de 160 lei pentru av. Filip Virgil (din faza de urmărire penală) şi 400 lei pentru av. Lăpuşneanu Alexandru (din faza de judecată), vor fi plătite din fondurile Ministerului Justiţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 12 martie 2009.

  • Sedinta din data de 12.02.2009 la ora 8:30

    Complet: C7
  • Amânat

    Amână cauza la data de 12 martie 2009 din lipsă de procedură. Se vor emite dispoziţii de transfer pentru cei doi inculpaţi aflaţi unul în Centrul de reeducare Tg. Ocna şi unul în Penitenciarul Spital Tg. Ocna. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 12 februarie 2009.

  • Sedinta din data de 22.01.2009 la ora 8:30

    Complet: C7
  • Amânat

    se vor emite dispoziţii de transfer pentru ambii inculpaţi minori de la Centrul de Reeducare Tg. Ocna la Penitenciarul Botoşani;

  • Sedinta din data de 08.01.2009 la ora 8:30

    Complet: C7
  • Amânat

    se va emite dispoziţie de transfer pentru inculpatul B******* C****** de la Centrul de Reeducare Tg. Ocna la Penitenciarul Botoşani;

  • Sedinta din data de 04.12.2008 la ora 8:30

    Complet: C6
  • Repus pe rol

    se va face adresă de transfer pentru inculpatul minor I***** D**** - din Centrul de Reeducare Tg. Ocna la Penitenciarul Botoşani; se vor cita toate părţile;

  • Sedinta din data de 20.11.2008 la ora 8:30

    Complet: C6
  • Amânat

    Amână cauza pentru a se emite mandate de aducere pentru martorii şi părţile responsabile civilmente lispă şi pentru a se pune în vedere poliţiei să le ducă la îndeplinire sub sancţiunea amenzii.

  • Sedinta din data de 30.10.2008 la ora 8:30

    Complet: C6
  • Amânat

    Amână cauza pentru a se solicita Serviciului de Porbaţiune referatele de evaluare pentru minori, pentru a se face adrese inculpaţilor şi părţii vătămate şi pentru a se emite mandate de aducere pentru părţile responsabile civilmente.

Flux dosar


Actualizare GRPD