A******** "***** P***** V**** T********* - L* A***** T************
PetentAdmite cererea formulată de către petenta ASOCIAŢIA „TOTUL PENTRU VIAŢĂ” TIMIŞOARA, cu sediul în Timişoara, str. Macedonschi nr. 14, jud. Timiş, având ca obiect acordare personalitate juridică. Autorizează funcţionarea ASOCIAŢIEI „TOTUL PENTRU VIAŢĂ” TIMIŞOARA, conform actului constitutiv şi al statutului, autentificate sub nr. 51/16.01.2008, respectiv 52/16.01.2008 de către BNP Vidu Daniela Simona din Timişoara, având ca organe de conducere adunarea generală, consiliul director ales pe un mandat de 4 ani alcătuit din: preşedinte – ALEXIU TEODOR-MIRCEA, membri – ANDRAŞ MIHAELA, MAYS LAURA ANN, PANTELIE SPERANŢA-RODICA, TOMIŢĂ MIHAELA-ALIDA, contabil – SÂNCĂ CRISTINA-ADRIANA, iar controlul activităţii economico-financiare va fi efectuat de cenzor ŞUTEU MIRON-ALEXANDRU. Dispune înscrierea asociaţiei în Registrul Asociaţiilor aflat la grefa Judecătoriei Timişoara . Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţa publică din 19.09.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 19.09.2008 C2PJ, termen acordat în cunoştinţa petentei prin reprezentantă, pentru când aceasta va depune la dosar dovada prelungirii disponibilităţii denumirii asociaţiei, declaraţia apostilată dată de asociata Laura Silvestro Mays cu privire la datoriile fiscale pe care le are faţă de statul român şi certificatele de cazier fiscal ale asociaţilor, cetăţeni români. Pronunţată în şedinţa publică din 20.08.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 20.08.2008 C2PJ, termen dat în cunoştinţă reprezentantei petentei pentru a se conforma dispoziţiilor instanţei în sensul de a depune la dosarul cauzei prelungirea disponibilităţii denumirii şi cazierele fiscale ale membrilor fondatori. Pronunţată în şedinţa publică din 23.07.2008.
Suspendă judecarea acţiunii formulate de petenta ASOCIAŢIA „TOTUL PENTRU VIAŢĂ TIMIŞOARA” pentru acordarea personalităţii juridice, până la data la care va depune la dosarul cauzei o declaraţie autentică pe propria răspundere dată de numita Mays Laura Ann – cetăţean american, prevăzută cu apostilă, cu respectarea dispoziţiei Ordonanţei nr. 66 din 24 august 1999. Cu recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică din 20.06.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 20.06.2008 C2PJ, termen pentru care se va cita petenta cu menţiunea să depună la dosarul cauzei o declaraţie autentică pe propria răspundere dată de numita Mays Laura Ann – cetăţean american, prevăzută cu apostilă, cu respectarea dispoziţiei Ordonanţei nr. 66 din 24 august 1999. Pronunţată în şedinţa publică din 23.05.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 23.05.2008 C2PJ, termen dat în cunoştinţă reprezentantei petentei, pentru a se conforma dispoziţiilor instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din 23.04.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 23.04.2008 C1PJ, termen dat în cunoştinţă reprezentantei petentei, pentru a se conforma dispoziţiilor instanţei în vederea depunerii la dosarul cauzei declaraţia autentică pe propria răspundere cu respectarea dispoziţiei Ordonanţei nr. 66 din 24 august 1999 a numitei Mays Laura Ann – cetăţean american Pronunţată în şedinţa publică din 26 Martie 2008
Amână judecarea cauzei la data de 26.03.2008, termen la care reprezentanta petentei depune la dosarul cauzei certificatul de cazier fiscal al numitei Pantelie Speranţa Rodica şi declaraţia autentică pe propria răspundere cu respectarea dispoziţiei Ordonanţei nr. 66 din 24 august 1999 a numitei Mays Laura Ann – cetăţean american. Pronunţată în şedinţa publică din 27 Februarie 2008