Dosar 320/220/2008 din 25.03.2008

uzucapiune


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 320/220/2008
Data dosar:
25.03.2008
Instanta:
Judecătoria Deta
Departament:
JUDECATORIA DETA
Obiect:
uzucapiune
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.10.2008 la ora 9:00

    Complet: C1 mixt
  • Admis fond

    Admite acţiunea civilă formulată de reclamanta R** A**** în contradictoriu cu COMUNA LIVEZILE prin PRIMAR, în calitate de beneficiar al succesiunii vacante rămase după defunctul CÎTA ALEXANDRU, cu obiect uzucapiune, sens în care: Constată că reclamanta a dobândit prin uzucapiune dreptul de proprietate asupra imobilului evidenţiat în CF nr.116 Livezile, cu nr. cadastral 236 constând în casa nr. 103, curte şi gradină în suprafaţă de 1439 mp. Dispune Biroului de cadastru şi publicitate imobiliară Deta radierea dreptului de proprietate al defunctului Cîta Alexandru din C.F. 116Livezile de sub B 10 şi intabularea dreptului de proprietate al reclamantei R** A****, în cota de 1/1 parte, cu titlu de drept uzucapiune. Fără cheltuieli de judecată. Definitivă. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 15.09.2008 la ora 9:00

    Complet: C1 mixt
  • Amânat

    Amânat în vederea administrări probei testimoniale solicitate de reprezentantul reclamantei.

  • Sedinta din data de 23.06.2008 la ora 9:00

    Complet: C1 mixt
  • Amânat

    Amâant în vederea comunicării şi pârâtei Comuna Banloc - prin Primar un exemplar al întâmpinării depuse de Direcţia Generală a Finanţelor Publice Timiş şi pentru studierea acesteia.

  • Sedinta din data de 26.05.2008 la ora 9:00

    Complet: C1 mixt
  • Amânat

    Amânat în vederea citării pârâţilor introduşi în cauză la acest termen cu exemplarul doi al acţiunii, precizîrii şi a actelor de la dosar.

  • Sedinta din data de 05.05.2008 la ora 9:00

    Complet: C1 mixt
  • Amânat

    Amânat penru a se lua act de întâmpinarea depusă de pârâtă.

Flux dosar


Actualizare GRPD